ICTV Ранок 14.01.2022 10:50
14.01.2022 10:50
Поділитися

Коли, як і навіщо робити “бустер” від коронавірусу?

Коли, як і навіщо робити “бустер” від коронавірусу?

В Україні дозволили бустерну дозу вакцини від коронавірусу для всіх громадян віком від 18 років.

Усіх охочі відтепер можуть зробити третє щеплення щонайменше за 6 місяців після другої дози. Для цього навіть не потрібно входити в групу ризику.

Серед українців уже є сміливці, що вже отримали додатковий укол.

Серед них і Анастасія Межибовська, що поділилася своїм досвідом:

Усе пройшло дуже швидко. Ти заповнюєш анкету зі своїми даними, далі твої попередні щеплення перевірять через базу хелсі, а потім вже ти отримуєш саму бустерну дозу

Вакцинуватися втретє зараз можна майже будь-де: спеціальні пункти з’явились і в медзакладах, і в торгових центрах, і навіть на деяких вокзалах.

А кому ж найбільше потрібен бустер? 

Першочергово, третє щеплення потрібне людям з групи ризику. До неї входять люди віком від шістдесяти років. Саме вони насамперед повинні отримати свою ревакцинальну дозу, аби зміцнити слабкий імунітет.

Але нині бустерне щеплення необхідне всім, наголошують фахівці! Розраховувати на повноцінний захист від коронавірусу лише із двома дозами вакцини не варто. Сподіватися на їхню дію на тлі появи нових особливо заразних штамів навіть небезпечно!

Голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій наголошує на тому, що ревакцинація – це цілком нормальна практика, що вже сотнями років показує відмінні результати під час боротьби з інфекціями.

Бустерна й додаткова доза – це одне поняття?

Додаткову дозу нині отримують українці з ослабленим імунітетом, адже для них третя доза – це складова частина повного курсу вакцинації.

Імуноскомпрометованим людям вже з трьома щепленнями так само рекомендують потім отримати бустер – тобто, для них це буде вже четверта доза після додаткової.

Також по темі: "Суперсила" проти коронавірусу? Вчені з'ясували, чому деяких людей не бере СOVID-19 Жуйка від коронавірусу покладе кінець пандемії? Що відомо про універсальну вакцину Вакцини від коронавірусу викликають ВІЛ та гепатит? Експерти спростували головні коронаміфи

Решті громадян з нормальною імунною системою МОЗ України рекомендує вакцинуватися бустером через 6-9 місяців після другого щеплення

Яку ж вакцину обрати для третього щеплення?

У якості бустера Міністерство охорони здоров’я України, керуючись міжнародними науковими дослідженнями, рекомендує вакцини Pfizer та Moderna – для тих, хто отримав попередні дві дози цих же препаратів, або щепився двічі векторною AstraZeneca.

А от тим, хто раніше отримав інактивовану вакцину CoronaVac, пропонують вакцинуватися саме Pfizer.

Хоча, як уточнює головний санітарний лікар України Ігор Кузін, українці з двома дозами CoronaVac можуть щепитися ним і втретє за бажанням.

А от бустер Модерною таким вакцинованим наразі не пропонують через брак інформації щодо можливості поєднання препарату з китайською вакциною.

А вакцин на всіх охочих вистачить? 

Головний санітарний лікар Ігор Кузін раніше повідомив, що станом на початок року в Україні залишилося понад дванадцять з половиною мільйонів доз вакцин. Запевняє – дефіциту не буде:

Україна має домовленості на постачання майже 42 млн доз вакцини у 2022 році і мова йде про 25 млн доз вакцини Pfizer, це по контракту, який підписано на 2 роки, на 2022, 2023, і 6,5 млн доз вакцини CoronaVac. І ця вакцина планується до постачання переважно у першому кварталі 2022 року.

Отож, на жорсткий дефіцит препаратів можна не розраховувати – бустерів цього року буде достатньо для всіх.

А чи буде відображатися бустерне щеплення в Дії?

Які побічні ефекти матиме бустерна доза?

Невже з третьою дозою вакцини можна буде вільно подорожувати Європою?

Детальніше дивіться в сюжеті.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про новий штам коронавірусу.

Фото: Pexels

14.01.2022 10:50

Топ-відео

Гарячі матеріали

Загрузка...

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ