Стереотипи про роль та статус жінок та чоловіків в арабських країнах.
Українка Тетяна вже понад рік живе в Йорданії та значно довше – за законами ісламу.
Сьогодні вона розкаже, чому в Йорданії майже неможливо зустріти жінку-кондитера та яка роль жінки в арабських країнах.
В сюжеті Тетяна намагатиметься розставити крапки над «і» в цьому питанні, щонайменше на прикладі Йорданії і своєї йорданської родини.
Як розподіляються гендерні ролі в йорданській родині?
– Чоловіки та жінки – це два різних всесвіти. На заході ці ролі все більше наближаються одне до одної. На сході ж ця тенденція теж спостерігається, однак, приїхавши сюди, ви одразу помітите сильний контраст. І ця різниця – не лише у одязі, – каже Тетяна.
В родині, в яку потрапила Тетяна, така справа, як, наприклад, помити посуд, не вважається суто жіночою.
Принаймні, в українки склалося таке враження, коли вона поспостерігала за молодим поколінням.
Також по темі: Райський куточок? Емігрантка розповіла, чому життя в Пуерто-Ріко – не суцільне свято Гречка на вагу золота, а м'ясо нещодавно бігало. Емігрантка про життя в Йорданії Українська емігрантка відверто про освіту в Німеччині– Авжеж, ролі розподіляються з самого дитинства. І я дуже щаслива, що саме у нашій родині хлопчики допомагають не лише папі мити машину, а і беруть активну участь у домашніх справах, тобто допомагають мамі, – розповідає жінка.
Чи можна жінкам працювати в Йорданії?
Ще один з розповсюджених стереотипів – це те, що арабські жінки не працюють.
За інші країни Тетяна не ручається, а от про Йорданію з впевненістю може сказати – жінку-працівницю тут зустріти не проблема.
– Продавці на ринках, у магазинах – майже всі чоловіки. Теж саме і з секретарями, прибиральниками, кондитерами. Жінка частіше обирає професію медпрацівника або викладача. Хоча в сучасній Йорданії жінка може бути ким завгодно – і поліцейською, і таксисткою, – розповідає Тетяна.
Куди йорданські жінки витрачають свій заробіток
Ну, і найприємніше для йорданок те, що все їхнє зароблене – лише їхнє.
Продукти в холодильник, одяг для дітей – в більшості випадків не жіночі клопоти, принаймні у фінансовому сенсі.
– Приказка, що заробіток чоловіка – то його обов’язок, а заробіток жінки – то її гідність, тут на сто відсотків вірна. Ви будете здивовані але сімейний бюджет дуже цікаво розподіляється. Гроші, які заробив чоловік, витрачаються на утримання сім’ї, а гроші, які заробила дружина – то її гроші, і куди вона їх витратить – то її власна справа, – каже Тетяна.
Тетяна каже, що не лише оплачувати, а і ходити за продуктами – це теж переважно турбота сильної статі. Зокрема через те, що в Йорданії якось не заведено жінці спілкуватися сам на сам зі сторонніми чоловіками.
Щоправда, Тетяна каже, що часто у великих містах можна зустріти жінку, яка купує продукти самостійно, але не на ринку чи в ятках, а в супермаркеті.
Як виглядають дружні посиденьки в Йорданії? Та чому жінці не можна лишитися в кімнаті сам на сам навіть з чоловіками-родичами?
Дивіться у відео.
Нагадаємо, ми розповідали про життя фрилансера на Балі.
Фото: Unsplash