Райський куточок? Емігрантка розповіла, чому життя в Пуерто-Ріко – не суцільне свято

Пуерто-Ріко – безумовно, райський куточок, відпочинок на якому запам’ятається на все життя.  Один з туристичних плюсів цієї місцевості – вічне літо. Однак те, що добре для туризму не завжди добре для повсякденного життя.

Про скажені урагани, про людей, які не залишають рідну домівку, навіть якщо стихія загрожує життю, і про спеку, від якої не рятують навіть кондиціонери розповіла українська емігрантка Аліса.

Спека і урагани

Пуерто-Ріко – це вічне літо, тропіки. Температура може перевищувати  40 градусів, а взимку тут приблизно 25. … Літо дуже спекотне, на вулицю вийти просто неможливо. Звичайно, всюди є кондиціонери але я б не сказала, що дуже допомагають, – говорить Аліса.

Однак спека – це маленька, незначуща дрібниця, порівняно з іншими витребеньками природи, які щороку звалюються на Пуерто-Ріко.

Щорічно в Пуерто-Ріко наступає сезон ураганів, який починається першого червня, а закінчується 31 листопада. Три роки тому на острів обрушилося два урагани – Марія та Ірма –які нанесли дуже великі збитки. Наслідки були катастрофічні, – розповідає дівчина.

Ірма та Марія два надпотужних урагани, які один за одним накрили Пуерто-Ріко в 2017. Смертельні жертви Ірми оцінюють в декілька людей, Марія ж поховала десятки за офіційними даними і тисячі за не офіційними.

Багатьом людям довелося покинуло свої домівки. Та далеко не всі зібрали валізи, коли до Пуерто-Ріко завітали непрохані Марія та Ірма. Аліса каже, що багато хто так і не наважився залишити рідній дім навіть тоді, коли постало питання життя чи смерті.

Перебої з електроенергією

Обидва урагани нанесли багатомільярдні збитки Пуерто-Ріко. У період панування стихії  мільйони людей залишилися без мобільного зв’язку, водопостачання та електроенергії. За словами Аліси, і досі часто трапляються перебої з електроенергію саме через руйнівні події трирічної давнини.

За словами Аліси, світло зникає мінімум тричі на тиждень.

І хоч трагедія нанесла дуже серйозних збитків острову, Аліса каже, що місцева влада зробила і продовжує робити все, аби відновити те, що зруйнувала стихія. Щодо інших ураганів, то вони поки що, сподіваємося так буде і надалі, майже не турбують Пуерто-Ріко.

Більше дивіться у відео

Фото: Unsplash

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ