Як зберегти заощадження у тривожні часи?
У якій валюті тримати гроші? Чи варто зараз вкладатися у нерухомість і цінні метали, а також яку суму необхідно мати “на чорний день”, щоб почуватися спокійно?
Розповів фінансовий аналітик Влад Пономар у матеріалі сайту Вікна-новини.
Долар, євро чи гривня? У якій валюті тримати гроші
Експерт радить “не класти всі яйця в один кошик”. Тобто частину заощаджень тримати в доларах, частину в євро, частину в гривні.
Це так звана диверсифікація накопичень, яка дозволяє зменшити ризики: навіть якщо курс однієї з валют впаде, ви не втратите значну частину своїх накопичень.
У національній валюті аналітик радить тримати приблизно чверть коштів. Причому, краще, щоб у довгострокових заощадженнях домінував долар, а в короткострокових — гривня.
А от терміново бігти в банк або обмінник та міняти всі гривні на долари — не варто. Адже курс уже завищений. І люди, які піддаються паніці й міняють валюту за невигідним курсом, здебільшого не зберігають, а лише втрачають власні заощадження.
Тримати кошти експерт радить у банках з іноземним капіталомна рахунках на вимогу (тобто з можливістю зняти їх у будь-який момент), а також у готівці.
Чи варто вклададатися в нерухомість і коштовності
У коштовності й тим більше у побутову техніку вкладатися не рекомендую, — говорить фінансовий аналітик.
Крім того, радить відмовитися від спонтанних та необдуманих покупок і зазначає: купувати нерухомість, золото, акції, криптовалюту як інструменти вкладень зараз не на часі.
Адже на етапі нестабільності це інвестиції з підвищеним ризиком.
Яку суму потрібно мати “на чорний день”?
Аби впевнено почуватися навіть у непередбачуваних обставинах, Влад Пономар радить створити фінансову подушку в розмірі мінімум 6, а краще 12 сум ваших щомісячних витрат.
Це дозволить півроку або рік покривати ваші звичні витрати, а у разі втрати джерела доходу мати час на спокійний пошук нової роботи.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що робити в разі бойових дій.
Фото: Pexels