
Енергетична криза у Європі та В Україні. Міграційна криза на польсько-білоруському кордоні. Стягування військ та техніки до східних теренів України. Увесь цивілізований світ розуміє — за усім цим стоїть одна людина — Володимир Путін.
Але що саме він задумав?
Невже диктатор готовий розпочати Третю Світову війну?
І що буде з Україною?
Ці питання піднімають провідні світові медіа. Їх обговорюють лідери заходу. Відповіді на них шукають лідери думок.
Ми з експертами також вирішили розібратися — у чому ж справа? І чи буде велика війна?
Мета Кремля — світова війна?
Політолог Максим Ялі вважає:
Кінцева мета Кремля — це руйнація ЄС.
За словами експерта, у перемовинах наодинці з будь-якою країною ЄС Росія є сильнішою. Особливо коли це стосується військової сфери, та й економічної, за винятком Німеччини, Франції, можливо Нідерландів.
А директор Аналітичного центру “Політика” Микола Давидюк переконаний:
“Тиск на Литву і Польщу – це тиск на НАТО. Це спроби прорвати натівські кордони. І Путін цим демонструє, що він може людей використовувати, як зброю і намагатися атакувати, по суті, одних з найслабших членів НАТО”.
Путін планує захопити всю Україну?
Загроза дійсно можливої ескалації конфлікту є високою, тому ми маємо готуватися до різноманітних сценаріїв.
Так вважає політолог Максим Джигун і додає:
“Що окрім українсько-російського кордону в нас є близько 1000 км українсько-білоруського кордону. Там немає ні морів, ні стін, ні якихось інших запобіжних елементів, які могли б нас вберегти від подібного нападу. І тому це одна із найбільш вразливих ділянок сьогодні для України”.
Раніше Лукашенко закликав розмістити Іскандери на кордоні, у тому числі з Україною.
За словами Максима Ялі, Росія планомірно бере нас у так зване кільце, адже ПВО є нашою слабкою ланкою і на кордоні з окупованими територіями і на кордоні з окупованим Кримом.
“Для Путіна Україна — незавершена історія. Ці війська — вони зосереджені не просто так. Вони можуть діяти. І Кремль дає зрозуміти це багатьом європейським, американським і українським політикам”, — каже Микола Давидюк.
Захід “впишеться” за Україну?
“Стиль Путіна — через погрози домагатися політичних поступок — нарешті стає зрозумілим Європі Найбільш показовими є реакція Туреччини і Великої Британії. Ми бачимо безпосередню участь цих країн у формуванні сучасних Збройних Сил”, — розповідає політолог Володимир Цибулько.
Максим Ялі переконаний, що окрім Британії малохто зважуюється на конкретні дії:
“Збоку Франції і Німеччини конкретики мало. Вони навіть не заявили про те, що у разі повноцінної агресії, знімуть ембарго на постачання летальної зброї. Тобто все це лише балачки і занепокоєння без жодної конкретики. І до цього ми маємо звикнути і реально змінювати подібні заяви”.
Також по темі: Удар по Північному Потоку-2: за що Берлін карає Кремль Як війна змінила українську армію? Еволюція оборонки та очікування до нового міністра Резнікова Україна зможе відбити ракетний обстріл Кремля? Як і чим самеПолітолог Кость Бондаренко пояснює:
“Західні партнери настільки заглиблені у свої власні справи і комфорт, що воювати за якусь незрозумілу їм Україну, вони навряд чи стануть. Так, вони будуть впроваджувати санкції, висловлювати занепокоєння, підтримувати у ЗМІ, але жоден солдат США чи Великобританії, окрім можливо приватних військових компаній не перетне кордон України”.
Але чи готова Росія до великої війни?
Дивіться у сюжеті Роксолани Влох.
Нагадаємо, раніше ми розповідали навіщо Кремль підтримує сепаратизм у Боснії.