ICTV Ранок 31.08.2019 10:12
31.08.2019 10:12
Поділитися

Як США випробовують заробітчан з України

Як США випробовують заробітчан з України

Українка Катерина 9 років тому за програмою Work and Travel переїхала в американську Флориду, уклала договір із роботодавцем, а він не зустрів її в аеропорту.  Що робила дівчина і як сьогодні склалося її життя в Америці?

Американці люблять знімати фільми про підкорення Сполучених Штатів, історія українки Катерини – ідеальний сюжет для такого фільму.

Сьогодні вона щаслива мама, дружина, студентка в Америці з американським громадянством, втім 9 років тому щось подібне могло лише наснитися нашій землячці.

На початку країна мрії підкидала їй та двом її подругам самі проблеми, і перша проблема чекала на дівчат ще в аеропорту.

«Приїхала я за програмою Work and Travel, заключила контракт із роботодавцем, який мав надати роботу в пляжному магазині та жито за 300 доларів на місяць. Він повинен був нас зустріти, але так і не зустрів», – згадує Катерина.

Після того, як дівчата не знайшли свого роботодавця в аеропорту, вони вирішили йому подзвонити. Телефон попросили у місцевого… безхатька. Адже в Америці мобільні є в усіх безпритульних.

На жаль телефон «доброго і багатого» безхатька покинутим дівчатам не допоміг: той, хто мав їх зустріти, не взяв слухавки. Тоді Катя з подругами звернулися до працівниці аеропорту, вона також подзвонила, і вже на її дзвінок чоловік відповів. Жінка подзвонила роботодавцю, пригрозила поліцією, і той таки забрав дівчат.

От тільки везти і селити їх було нікуди. Всі його квартири були переповнені студентами.

Власне, через це, як потім пояснив роботодавець, він і не хотів забирати Катю та її подруг з аеропорту: напевно, сподівався, що якось без нього розберуться.

Також по темі: Емігрантка розвінчала поширені міфи про Марокко У Туреччині кожен емігрант може безкоштовно вивчити турецьку мову Емігрантка розповіла, що на Гавайях нема куди сходити ввечері

Але ж забрати довелося і житло якесь шукати теж, і він знайшов. От тільки про комфорт дівчат зовсім не подбав.

«Він поселив нас у кімнату до якогось таксиста, до незнайомого чоловіка, якого не було в місті. І сказав – ночуйте тут, а завтра щось придумаємо. Ми були такі стомлені, що нам було все одно, ми спали на простирадлі чужої людини і проспали десь добу. Але й далі нас нікуди не переселяли і не надавали ніякого житла»,  – згадує українка.

Той з ким дівчата уклали робочій договір, вже за традицією, про них  не потурбувався, тому їм довелося брати долю в свої руки.

Вони самі знайшли житло, воно було і дешевшим на 100 доларів, ніж житло роботодавця, і набагато комфортнішим.

Добрий безхатько, відповідальна працівниця аеропорту та безвідповідальний роботодавець – це перші люди, з якими Каті довелося зіштовхнутися в Америці.

Безвихідь в аеропорту та життя в кімнаті незнайомого таксиста – це перші проблеми, які довелося вирішити.

Втім то був лише початок, далі на українку в Америці чекало ще більше випробувань, про них Катя розкаже вже в наступному випуску.

Більше дивіться у відео

Нагадаємо, раніше українські емігранти розповіли, як виживали в Чикаго при-40.

31.08.2019 10:12

Топ-відео

Гарячі матеріали

Загрузка...

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ