ICTV Ранок 11.12.2021 10:22
11.12.2021 10:22
Поділитися

Як відчути тілом те, що відкидає розум?

Художниця Тіла Дона Делілло Таня Герасько фото
Таня Герасько
Book-блогерка

Якщо ви стали на шлях прийняття – він не роздільний з тілом та душею. Все переплітається, одне витікає з іншого і фіксується інсайтами. Якщо коротко про роман «Художниця Тіла» Дона Делілло.

Є такий внутрішній стан, називається «хочу, хочу, хочу». Приблизно так склалося з цією книгою. Мене зачепило/підкупило/запалило –  це ж Богдана Романцова радила. А вона поганого не порадить, повірте мені ????

Богдана Романцова – літературознавиця та літературна критикиня, авторка багатьох видань та чудова редакторка. Ерудована, з прекрасним почуттям гумору. Кандидатка філологічних наук, випускова редакторка у видавництві «Темпора», викладачка у Києво-Могилянській академії та в «Літосвіта».

І він дійсно хороший, в сенсі добротний. Такий виважений і зважений.

«Художниця тіла» з переліку творів, які я відношу «для вдумливого і неспішного читання».

Фактично, 168 сторінок формату цієї книги прочитуються за декілька годин. Але я занурилася у світ «Художниці тіла» на три дні. Півгодини читаєш – годину, плюс-мінус, інсайти ловиш.

Також по темі: «Інший Айнштайн». Теорія відносності ціною в життя 13 світів «Солодкого життя». Огляд на книгу Час для психології! Книги, які допоможуть розібратися в собі

Цей роман Дон Делілло створював, надихнувшись Мариною Абрамович. Ні, вона не котрась із дружин Абрамовича. Вона художниця та майстриня перформансів. Дехто навіть називає її «бабусею світового перформансу». В її роботах життя граничить із безглуздям. На мій погляд, вона показує процес, як створюється і оживає творчість. З чого народжується і куди зникає. Абрамович люблять або ненавидять. Розуміють або відштовхують. Висновок краще зробити самостійно.

Повернемося таки до роману.

Читаючи «Художницю тіла», перебуваєш у певній емоційній напрузі, часом дезорієнтований простором і часом.

Роман розкриває історію кохання та втрати перформансистки Лорен Гартке.

Головна героїня важко переживає смерть коханого чоловіка-партнера-друга. Вона закривається від усього світу, аби зрозуміти, як жити далі. Хоча жити, відверто, не хочеться.

У момент, коли Гартке опиняється «на дні свого життя», коли відчуває зміни у собі і не відчуває єдності душі та тіла – несподівано з’являється містер Таттл. Хто цей загадковий містер? Краще особисто вирішити читачеві. Впевнена, кожен відкриє щось своє у ньому.

Художниця Тіла Дона Делілло

Що класно в цій книжці, подякуємо команді, яка її виводила в життя ???? –  в кінці є інструкція, як читати текст, де були розставлені акценти. Так, так, ми самі маємо зробити і висновок, і всі стандарти по списку. АЛЕ!!! От не побоюсь того капслоку і трьох знаків оклику. Часом, щоб тебе зрозуміли, треба дати пояснення. Як кажуть психологи «словами через рот». Вважайте, що ці слова вам підібрали.

Для мене роман про втрату та прийняття. Про те, як НАЙКРАЩЕ, ми сприймаємо за БУДЕННЕ. Про те і тих, кого ми звикли сприймати на рівні підсвідомості і жестів. А коли втрачаємо – втрачаємо цілий всесвіт. І пережити це неможливо.

Люди думають, що ми божевільні, ну дурка по нам плаче. А ми просто шукаємо, як виплеснути те, що наболіло. І знайти сенс, власну мотивацію жити далі.

Тож, вдумливих вам #книговражень!

Теги: книги
11.12.2021 10:22


Топ-відео

Гарячі матеріали

Загрузка...

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ