ICTV Ранок 20.11.2021 12:15
20.11.2021 12:15
Поділитися

«Інший Айнштайн». Теорія відносності ціною в життя

Інший Айштайн фото Таня Герасько фото
Таня Герасько
Book-блогерка

Інший Айнштайн – рецензія на книгу Марі Бенедикт.

Якби я формувала навчальні програми для школярів та студентів, неодмінно б пов’язувала предмети з життям особистостей. Такий собі предметний сторітелінг.

Плануєш вивчати нову науку – дізнайся, яка драма сталася в житті геніального винахідника, науковця, особистості, аби ти в майбутньому зрозумів: те, що так просто візьмеш за основу теорій – довелося пережити і прожити іншій людині.

«Інший Айнштайн» Марі Бенедикт, видавництво Vivat, Україна 2021. Поки ви аналізуєте політичний треш і ковідний колапс нашої країни, розраховуєте власний місячний бюджет і думаєте, що ж готуємо на 2022 рік і яким соусом полити увесь той «бєзпрєдєл» – виділіть вечір, а краще два, щоб познайомитися з теорію відносності Альберта Ейнштейна і порефлексувати над романом Марі Бенедикт «Інший Айнштайн».

270 сторінок читаються легко, з апетитом. Навіть аперитив не знадобиться. Можна заварити чай і вже з перших двох-трьох сторінок пірнути в історію.

З професійної та легкої руки авторки, в уяві запускаються кіно-картинки Швейцарії, Цюріху кінця XIX початку XX століття. Де прогрес граничить із епохою цнотливих манер і авторитарних родинних устоїв. Де вирують геніальні ідеї молодих науковців, і все залежить від схвалення поважних професорів.

І в цьому місті молода сербська студентка Мілева Марич починає вести свій щоденник довжиною в подружнє життя з Альбертом Ейнштейном. Фактично, кожна глава роману – це записи головної героїні про прожите і пережите.

Авторка, Марі Бенедикт, ставила собі за мету показати саме історію Мілеви Марич, талановитої науковиці і жінки, яка намагалася ламати стереотипи і йти до своєї мрії.

І, як на мене, це їй непогано вдалося.

Починаючи з моменту, коли Мілева вперше заходить в авдиторію Цюріхської політехніки, і вона єдина жінка на лекціях з фізики і математики. Коли вірить, що фізика її релігія, яку вона сповідуватиме усе життя. Адже кохання і дружба для неї персони нон-грата.

Для шлюбу вона «з дефектом», бо шкутильгає. Для дружби «занадто розумна, і не для того її тато готував».

Продовжуючи особистий бій, коли на перших університетських лекціях її окидають зовсім «нерозуміючим оком» і вона відчуває на собі всі «радощі» гендерних стереотипів.

Також по темі: Сергій Жадан про творчість, Зеленського і жінок: ексклюзивне інтерв'ю | 33 за 3 Улюблені книги знаменитостей: що радять почитати зірки та бізнесмени Час для книг! 7 причин читати регулярно

За законами життєвого жанру, Мілева отримує таки визнання. Її приймає компанія чоловіків-науковців, і вони прислухаються до думок та ідей дівчини. Радяться з нею та разом працюють над науковими винаходами.

Та задає ритм цій історії болючий та драматичний шлюб із Альбертом Ейнштейном. У романі геніальний фізик і новатор, розкривається зовсім із ненаукової точки зори. Його персонаж підсвічує людський цинізм, егоцентричність, невдячність і зрадливість. Коли всі засоби дієві, якщо хочеш слави і визнання.

Саме ці стосунки подарують світові геніальну теорію відносності, ціною життя первістка Мілеви і Альберта.

Відчай від втрати змусить Мілеву переосмислити час, рух та простір. І вона розкаже чоловікові про свої думки, про ідею, як можна пояснити фізичні закони і явища по-новому.

Вони разом знайдуть докази, разом розпишуть обґрунтування теорії. І ці обґрунтування, з підписом авторства Ейнштейна, побачить весь світ. Та що авторів двоє ніхто і ніколи не дізнається!

Мілева на собі відчує, наскільки все відносно у житті.

Ця книга поєднує у собі документалістику, белетристику, психологію та врешті фізику! Тож цікавих #книговражень.

Нагадаємо, раніше ми публікували ТОП книг для саморозвитку.

Фото: vivat_book

Теги: книги
20.11.2021 12:15


Топ-відео

Гарячі матеріали

Загрузка...

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ