ICTV Ранок 15.01.2022 12:00
15.01.2022 12:00
Поділитися

Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала: чим вражає книга

Ґарет Джонс: Людина, яка забагато знала Таня Герасько фото
Таня Герасько
Book-блогерка

«Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала» Мірослав Влеклий – огляд книги.

Як правда може стати ціною життя?

Часом думаю, що «пророцтва» Рея Бредбері і Джорджа Орвела таки справджуються: інфошум, замість життя, спалення цінностей, підтасовка фактів, війна, маніпуляції, обіцянки здійснення «всіх-всіх бажань».

І хотілося, щоб здавалося, так як сказав колись мій майстер-перукар: «Тобі не набридло жити в самообмані?»

Набридло і реальність жахає. Та краще знати правду і вчитися приймати, і врешті робити висновки.

Також по темі: Спитайте Мієчку, про що говорять жінки, коли діють чоловіки Як відчути тілом те, що відкидає розум? 13 світів «Солодкого життя». Огляд на книгу

Виділіть, будь ласка, 2-3 хвилини свого часу, познайомлю вас з книгою польського репортера і письменника Мірослава Влеклого «Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала».

Час прочитання : 2-3 вечори вдумливого неспішного читання.

Це реальна історія життя британського репортера, валлійця,  Ґарет Джонса, який, чи не єдиний у свій час, намагався висвітлити правду про Голодомор в Україні 1932-1933 років.

Книга своєрідна реконструкція подій 1930 -1935 років.

Автор відтворює політичні настрої та події, які об’єднують Британію, Польщу, Німеччину, Італію та Радянський союз. Описує геноцид і Голодомор українського народу.

До речі, читаючи книгу, зрозумієте чому саме Голодомор, а не просто голод.

І паралельно розповідає біографію репортера Ґарет Джонса, якому вдалося наживо побачити Україну в ті дні і роки. А головне вижити, написати цикл викривальних статей та провести лекції для європейських світил.

Ба більше, валлієць чи не єдиний, хто спромігся взяти ще й інтерв’ю у Адольфа Гітлера.

Тетяна Герасько фото

За своє коротке життя журналіст (Ґарета вбили за день до 30-річчя),  добував інформацію, як його предки вугілля в шахтах. Крок за кроком, з вірою, що все вийде, постійно ризикуючи життям і розуміючи, що це надважливо.

Джонс був радником британського прем’єрміністра Ллойда Джорджа, радником «батька сучасного піару» Айв Лі, аналітиком і репортером.

У книзі є, власне, і опис того, як сам автор Мирослав Влеклий збирав інформацію для цієї реконструкції. Як люди досі бояться говорити про Голодомор.

Читаючи текст Мірослава Влеклого я жахалася і дивувалася, проводила паралелі із сьогоденням, і бачила спіралі часу.

Одна з них: якщо майже сто років тому було гасло «більше механізації» і «рівність», то зараз все йде шляхом «більше діджиталізації, просвітлення, потоку, реалізації». А ще епідемії, війна, безробіття, економічна криза.

Мені гріх жалітися, маючи улюблену роботу, хорошу посаду в компанії, про яку мріяла підлітком. Я можу дозволити собі пристойне харчування, медичну страховку, вкладатися у хоббі, і зусиллями родини – відпочинок. Проте багато людей у країні – ні.

Повернемося до книги! Прочитавши її, раджу освіжити в пам’яті і роман Джорджа Орвелла «Колгосп Тварин». У «Ґареті Джонсі» є багацько паралелей і відсилок до тексту Орвелла.

Колгосп тварин фото

І, як на мене, обов’язково доповніть все прочитане фільмом «Ціна Правди». Це екранізація книги Мірослава Влеклого, польською режисеркою Аґнєшкою Голланд.

Фільм вийшов у прокат наприкінці 2019 року, отримав відзнаку «Золотого ведмедя» на 69му Берлінському міжнародному кінофестивалі. І був відзначений «Золотим Левом» на кінофестивалі у Гдині.

Власне, до структури і сценарію фільму в мене є питання. Але це «одвічна боротьба»: фільм чи книга, книга чи фільм ???? А от зйомки, локації, настрій емоції – захоплюють.

Тож, цікавих #книговражень!

Фото: Таня Герасько

Головне фото: Pexels

Теги: книги
15.01.2022 12:00


Топ-відео

Гарячі матеріали

Загрузка...

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ