Вибираючи ліжко для дитини, практичні та турботливі батьки розглядають спеціальні меблі, створені для конкретного віку. У таких моделях враховуються особливості фізіології та рівня розвитку хлопчиків і дівчаток на певному етапі життя, що робить їх максимально зручними та безпечними. До того ж у дитячих ліжках акцент завжди робиться на високій якості матеріалів, складників і надійності виготовлення.
Дитяче ліжко: чим воно відрізняється від дорослого
Якісні сучасні меблі для сну створюють оптимальні умови для повноцінного нічного відпочинку. Однак моделі для дітей і дорослих кардинально різняться за двома основними параметрами.
Розмір конструкції
Дитячі ліжка завжди розраховані на одну людину. Вони ніколи не бувають двоспальними. Однак за своїми розмірами вони дуже різноманітні — недорого купити дитяче ліжко можна завдяки великому асортименту доступних варіантів.
Оптимальні габарити моделі, що визначаються як співвідношення довжини конструкції до її ширини, залежать від віку дитини та її зросту. Обов’язково враховувати обидва параметри.
Діти розвиваються неоднаково. Наприклад, для хлопчика або дівчинки зростом до 130 см у віці від 5 років можна купити дитяче ліжко завдовжки 140–180 см і шириною 60–90 см. Конструкція будь-якого розміру в рамках зазначених параметрів буде відповідним і зручним варіантом для дитини. Водночас батьки зможуть підібрати найкраще рішення, враховуючи також габарити кімнати та місце, виділене під встановлення меблів.
Особливості конструкції
Основні характеристики для дорослих ліжок — надійність, безпека, міцність. Ті самі параметри важливі й для дитячих моделей, проте в них враховуються й інші особливості.
Ліжка з цільним фанерним або дерев’яним дном вважаються найдовговічнішими. Однак з погляду практичності вони неідеальні.
Найкращим рішенням стане конструкція з ламелями — тонкими поперечними пластинами-перекладинами. Вони укладаються таким чином, щоб між ними зберігався невеликий простір.
Це забезпечує природну вентиляцію і вільну циркуляцію повітря, а отже, здоровий повноцінний сон для дитини в комфортних умовах. До того ж таке дно перешкоджає накопиченню вологи.
Ніжки дитячого ліжка мають бути максимально стійкими. Адже, попри заборону батьків, малюки часто стрибають на своєму спальному місці.
Безпека меблів залежить і від способу з’єднання їхніх частин. Важливо, щоб усі кріпильні елементи були приховані. Альтернативний спосіб забезпечити поліпшену безпеку — використовувати спеціальні накладки.
Також по темі: Джанні Родарі: добірка чарівних творів, які обожнюють діти та дорослі Через кілька років діти гратимуться іграшками-роботами Фільм «Крістофер Робін»: як зберегти сім’ю, кар’єру і дитячі іграшкиВиробництво дитячих ліжок: основні стандарти
Під час створення меблів для найменших виробники акцентують на трьох складових:
- Екологічність. Сертифікат — обов’язковий документ, який підтверджує відповідність конкретного виробу наявним технічним стандартам. Він свідчить про те, що ліжко повністю безпечне для дитини з урахуванням використаних матеріалів, покриття, способу кріплення частин і елементів тощо.
- Міцність. Її визначають матеріали виготовлення (наприклад, ЛДСП, натуральна деревина), а також спосіб з’єднання всіх елементів. Важливо, щоб гвинти були металеві.
- Надійність. Враховує сукупність особливостей: високу якість матеріалів, чудову стійкість, обов’язковий стопор, якщо конструкція оснащена коліщатками, відстань між прутами (в моделях для найменших) від 6 до 7 см тощо.
До вибору ліжка для дитини потрібно поставитися максимально відповідально. Всі перераховані параметри забезпечують у підсумку безпеку спального місця. Щоб бути впевненим, що дитина не постраждає через неякісні меблі, коли дорослих немає поруч, не можна ігнорувати ці характеристики.
Вибираємо дитяче ліжко: ключові параметри
Оцінити якість конкретної моделі нескладно. Головне — орієнтуватися на основні характеристики. Вони визначають практичність, безпеку та довговічність конструкції.
Матеріал виготовлення
Для створення дитячих ліжок виробники використовують різні матеріали. Найпопулярнішими вважаються натуральне дерево, МДФ, ДСП. Можна знайти моделі з металу. Ліжка з натуральної деревини вважаються найбезпечнішими, найміцнішими, найекологічнішими та найдовговічнішими. Однак коштують такі вироби досить дорого. МДФ (деревоволокниста плита) — матеріал, який максимально схожий за своїми властивостями на масив. А ось за ціною такі ліжка обходяться значно дешевше.
В окрему категорію можна виділити дитячі спальні місця з міцного пластику і ЛДСП (плита, що формується методом пресування деревної стружки з подальшим просоченням формальдегідною смолою).
Однак, вибираючи такі конструкції, потрібно уважно вивчити сертифікат, який надав виробник. Важливо, щоб меблі належали до категорії не нижче E1. Це означає: ризики випаровування формальдегіду або інших небезпечних, токсичних речовин відсутні. Приваблюють такі ліжка бюджетною ціною.
На етапі оцінки дитячих меблів потрібно враховувати не тільки тип матеріалу виготовлення, а також його особливості. Важливо, щоб поверхня виробу була рівною, без тріщин і відколів, задирок і щілин. Усі ці дефекти можуть призвести до травмування дитини.
Типи покриття
Меблі з масиву і деревних плит можуть продаватися без покриття. Це максимально екологічні конструкції. Однак для надання матеріалам більшої практичності та довговічності, естетичної привабливості (красивий блиск) виробники використовують безпечні лаки або фарби на водній основі. Ліжка з покриттям приваблюють також простотою догляду. Під час оцінки якості спального місця з урахуванням цієї характеристики батькам важливо переконатися, що відсутні сторонні запахи.
Матрац — важливий елемент дитячого ліжка
Матрац не належить до частини конструкції меблів. Однак комплектація деяких ліжок передбачає його наявність. Це зручно, тому що без правильного матраца все одно не обійтися. Отже, його доведеться купувати окремо, що призведе до додаткового клопоту.
Якість матраца належить оцінити окремо. Слід приділити увагу його жорсткості, типу конструкції, наповнювачу, матеріалу виготовлення, наявності чохла.
Для новонароджених потрібен виріб із максимальною жорсткістю. Діткам віком від 3 до 7 років можна брати м’який матрац. Після 12 років оптимальним рішенням стануть моделі середньої жорсткості з незалежними пружинами. Така конструкція максимально добре підтримує хребет у період активного росту.
Важлива характеристика ортопедичного матраца — матеріал виготовлення. У виробах для наймолодших він має бути гіпоалергенним.
Співвідношення дитячого ліжка з розмірами кімнати
Розташування меблів у кімнаті маленьких членів сім’ї — важлива умова для правильної організації простору, де можна нормально розвиватися. Батьки повинні потурбуватися про те, щоб приміщення не було заставлено предметами інтер’єру, виділити зону для навчання, ігор і відпочинку.
З цієї позиції для двох дітей можна замовити двоярусну модель. Але тільки за умови, що вони досить дорослі — у верхній частині конструкції можна укладати хлопчика чи дівчинку віком від 5 років. Такий підхід забезпечить суттєву економію місця, а якщо купити ліжко від надійного виробника, турбуватися про безпеку точно не доведеться.
Наприклад, великий вибір дитячих меблів для комфортного сну і повноцінного відпочинку є в інтернет-магазині Світ Матраців. Всі ліжка, представлені в каталозі, — сертифіковані. Це означає, що вони повністю відповідають сучасним стандартам якості, екологічні та безпечні для дітей. На всі вироби надається офіційна гарантія виробника.
Подивитися асортимент меблів і оформити замовлення можна на сайті інтернет-магазину Світ Матраців. Купівля дитячого ліжка в спеціалізованому інтернет-магазині — максимально комфортні умови для кожного клієнта:
- Безкоштовна консультація. Професійний менеджер надасть усю необхідну інформацію про товари та відповість на запитання, які виникли. За необхідності допоможе зробити замовлення моделі з урахуванням вимог і побажань покупця.
- Варіанти оплати на вибір. Це може бути готівковий/безготівковий розрахунок, внесення коштів через POS-термінал або LiqPay.
- Оперативна доставка власним кур’єром або сервісом Нова Пошта. Можна забрати меблі самовивозом.
Купуйте якісні ліжка — створюйте оптимальні умови для правильного розвитку і відмінного самопочуття дитини.
А як дбати про дитячу психіку під час війни — розповідаємо у матеріалі.