ICTV Ранок 08.04.2022 10:55
08.04.2022 10:55
Поділитися

Донбас завжди говорив російською? Історик прокоментував тези кремлівських пропагандистів

Донбас завжди говорив російською? Історик прокоментував тези кремлівських пропагандистів

Кремлівські посіпаки хвилюються за Донбас, називаючи його частиною “исконно русской земли”.

Ми обрали найбезглуздіші міфи з російського телебачення про Донецьку та Луганську області, аби разом з істориком розібратися — яка їх справжня історія. 

Також по темі: Князь Святослав Хоробрий: чи був він "російським воїном" і навіщо Кремль приписує його перемоги собі? Співучасть у вбивстві предків? Чому не можна забувати про Голодомор та репресії Зрадник чи герой? Чому Росія так сильно ненавидить Івана Мазепу

До СРСР Донбас був незаселеним степом?

Історик, автор книг з української історії Олександр Палій каже, що на території Донецької та Луганської областей до приходу більшовиків мешкало більше людей, ніж після.

“Приєднання Донбасу до територій України почалося за часів князя Володимира Мономаха і Святополка Ізяславича, це був київський князь — тобто вони здійснили цілу низку походів у те дике поле, де тоді мешкали половці, розгромили їх і фактично з того часу уже на середину 13 ст — територія Донбасу називалася Руссю, вже вона була фактично приєднана до Києва і перебувала у його васальній залежності”, — розповідає експерт.

Донбас підтримував СРСР?

За словами історика Олександра Палія, Донбас насправді був дуже різний.

“Сюди засилали багато репресованих, щоб вони в шахтах працювали — і ці люди, очевидно, були не за більшовиків” — переконаний він.

Фахівець також розповів, що на території Донецька є таке Рутченкове поле, де радянські карателі в 41 році, відступаючи, розстріляли розстріляли шпиталь зі своїми ж воїнами, а також місцеве професійне училище.     

На Донбасі не було Голодомору?

Олександр Палій не погоджується із цим міфом:

На території Донецької та Луганської областей був дуже серйозний, великий Голодомор.

За словами історика, українську частину Донбасу виморювали голодом, із огородженнями населених пунктів, руйнуванням будівель.

“Інша справа — фактично раби, які працювали в шахтах. Вони отримували якийсь там мізерний пайок і за рахунок цього могли хоч якось фізично вижити”, — розповів пан Палій.

Чи правда, що Донбас завжди говорив лише російською, а до 2014 року годував усю Україну?

Дивіться у рубриці “Міфи історії”.

Нагадаємо, раніше ми розповідали справжню історію Московії.

Фото: Ministry of Defense of Ukraine

08.04.2022 10:55

Топ-відео

Гарячі матеріали

Загрузка...

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ