ICTV Ранок 21.02.2022 12:40
21.02.2022 12:40
Поділитися

Павло Казарін про повернення Криму. Що може зробити кожен із нас?

Павло Казарін про повернення Криму. Що може зробити кожен із нас?

Що може зробити кожен із нас, щоб наблизити повернення Криму до складу України?

Своїми думками з цього проводу політичний оглядач і ведучий програми Ранок у Великому Місті на ICTV поділився в інтерв’ю сайту Вікна-новини.

Він назвав 3 основні моменти.

По-перше, треба пам’ятати, що в Криму продовжують жити люди, які ототожнюють своє майбутнє з Україною. Насамперед йдеться про кримських татар, яких Росія сьогодні намагається задавити.

Україна має дбати про кримських татар. Інвестувати у навчання кримськотатарською мовою, допомагати кримським татарам зберігати свою культуру.

Це історія про справді братні народи, які мають єдність долі. Ми не маємо права впадати в національний егоїзм і не підтримувати того, хто слабший.

Другий момент, також важливий. Є гарна якість, яка є запорукою виживання держав — злопам’ятність. Ми втратили Крим, бо були досить байдужі до нього. І ми не можемо дозволити собі забути цей урок. Інакше рано чи пізно це призведе до повторення ситуації.

Ми повинні пам’ятати про те, чого варті російські обіцянки – і про те, як Москва встромила Україні ніж у спину.

І третій момент. Все, що відбувається останні вісім років – насамперед анексія Криму та вторгнення на Донбас – це спроба позбавити Україну її історії, її сьогодення та майбутнього. Майбутнього, в рамках якого ми бачимо себе як частину Європи. Тому найлогічнішою реакцією на все, що розпочалося у 2014 році, буде проведення у нашій країні реформ. Імплементація всього, що наблизить нас до Європейського Союзу та віддалить від Євразійського.

Тимчасова втрата територій – це наша плата за прощання з власними ілюзіями.

Ми мусимо не допустити, щоб ці ілюзії повернулися до нашого життя. Гадаю, це буде найкращим висновком із тих помилок, які ми зробили напередодні 2014 року.

Також по темі: "Духовні скрєпи" імперії: Казарін про те, чому в Росії неможлива демократія Де закінчуються апетити Кремля? Аналіз від Казаріна Хто буде наступним президентом України? Казарін про те, яке протистояння чекає на виборців

На питання, чи вірить він у повернення Криму до складу України, Павло відповів так:

– Якби за пару днів до початку анексії Криму ви спитали мене, чи я вважаю можливим це вторгнення, я б відповів, що не вірю в це. 2014-й навчив мене “never say never” — ніколи не говори ніколи.

Повну версію інтерв’ю читайте на сайті Вікна-новини.

Нагадаємо, раніше Павло Казарін розповів, навіщо Росії війна з Україною.

21.02.2022 12:40

Топ-відео

Гарячі матеріали

Загрузка...

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ