
Президент Туреччини Ердоган пропонує стати посередником у переговорах Росії та України.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, який часто називає Путіна другом, запропонував стати посередником між Москвою і Києвом, коли російські війська вичікують на наших кордонах.
За словами призидента Ердогана, Туреччина виступає за забезпечення миру з акцентом на становище кримських татар:
— Ми неодноразово обговорювали це питання із дружньою Росією. Контакти тривають. Сподіваємося, що регіон не перетвориться на зону бойових дій і запанує мир. Анкара виступає за позитивний розвиток процесів. Туреччина готова до посередництва. Готова обговорювати це питання зі сторонами.
Звісно, що для нас було би цікаво, аби до вирішення російсько-української війни було залучено якомога більше партнерів.
Тому що це би одразу показувало би – що це не лише наші українські проблеми, це регіональна проблема, це європейська проблема, це навіть проблема світової безпеки.
Тому залучення нових партнерів для нас вигідно.
Політолог, Сергій Таран говорить:
— Але в Росії це теж розуміють і тому я не думаю, що так легко буде для Росії погодитись на те, щоби Ердоган був будь-яким посередником.
Справа в тому, що у Ердогана є позитивний досвід у врегулюванні – Туреччина виступає посередником у регулювання в азербайджансько-вірменському конфлікті, де Росія на сьогодні теж присутня.
У них є у Вірменії військова база – навіть дві військові бази.
Можливо, варто було розглянути варіант платформи, створення новітньої платформи, тому що Туреччина розуміє наші проблеми і вона зацікавлена в розв’язанні цього конфлікту – особливо в плані повернення нам Криму.
І якщо в Києві оцінили пропозицію Ердогана як сильну і своєчасну, то в Москві прогнозовано відкидають потенційний Турецький процес чи формат.
Також по темі: Навіщо Туреччина воює з іноземними послами? Ердоган зробив щеплення китайською вакциною? Як проходить імунізація в Туреччині Ердоган перетворив на мечеть храм Святої Софії. Яких наслідків чекати?Чи погодиться Путін на умовний Стамбульський процес замість ні живого, ні мертвого Мінського?
Та як турецьку ініціативу оцінюють в Україні?
Дивіться у сюжеті Тараса Шако.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про конфлікт між Росією та Туреччиною.
Фото: Unsplash
If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.