ICTV Ранок 23.02.2022 14:00
23.02.2022 14:00
Поділитися

Правду знайти легко – складніше повірити. Огляд на детективи Мартина Якуба

книга фото Таня Герасько фото
Таня Герасько
Book-блогерка

Правда неочікувана і шокує, коли починаєш в неї вірити!

Щось причепилося до мене останнім часом слово комбо. То й не буду пручатися. Замість однієї книги, розповім про дві 🙂 Точніше про два детективи сучасного українського автора Мартина Якуба.

Знайомтеся, дилогія «Мертві моделі» та «Не твоє собаче діло». Це кримінальні романи про життя, пригоди та розслідування приватного детектива Максима Гедзя.

Історія Макса – це історія людини, яка мала своє передбачуване життя, мрії, цілі. Історія людини, яка втрачає найближчих.

Історія чоловіка, який йде на фронт, а повертатися нема куди: не чекають, не визнають, «розгрібайся хлопче сам». І скажу я вам – розгрібається ще й як!

Живе і цінує те, що є тут і сьогодні. Звісно, накочує ностальгія, відчуття провини. Але без цього Макс Ґедзь був би надто ідеальний.

У першому романі «Мертві Моделі» ми знайомимося з короткою біографією головного героя і його першим розслідуванням, як приватного детектива.

Власне, назва книги, без скритих сенсів і підтекстів, направляє нас в русло, що шукатиме Макс саме вбивцю мертвих моделей. Передбачувано, логічно – так на 100%. Тим цікавіше читати ЯК це буде.

Мертві моделі книга

Що мені подобається в книгах Якуба – він дійсно пише простими словами і зрозуміло. По відчуттям і сприйняттю – це як розмова з хорошим знайомим у себе на кухні за чашкою чаю: комфортно і без зайвих підтекстів.

Це історія, яка затягне і ви реально житимете в ній.

«Мертвих Моделей», я читала навесні 2020. Навесні навіть пафосно сказано, бо знадобився день: захопило, зацікавило, закрутило – кидати і думки не було.

Я вважаю, це хороший варіант тексту, коли хочеться просто відволіктися. Єдине, що в кінці книги деякі повороти подій були «надто логічні» як на мене. Та факт, що цей текст хороший це не скасовує.

Друга книга «Не твоє собаче діло», як ви вже розумієте, продовження пригод детектива Макса Гедзя.

Макс вже «набрався досвіду», хоча з огляду його бойового минулого, то просто більше призвичаївся до «гражданки».

Для мене, цей роман сильніший за першу частину чи то пак першу книгу Мартина Якуба.

Мертві моделі книга

Цікавіше по лінії розкриття злочину, по методам пошуку. З’являються моменти з дитинства Макса. Мені хотілося б більше подробиць і динаміки особистого життя головного героя. Можливо, вони будуть у третій книзі автора, яка зараз у процесі роботи 🙂

До речі, якщо цікаво більше дізнатися про Мартина Якуба – він активно веде свою фейсбук сторінку. Тож велкам!

А ще, від себе пораджу його ютуб-проект «Martyn Yakub Sho°». На каналі багато цікавих інтерв’ю з українськими письменниками і культурними діячами.

Також по темі: Обережно! Ваш талант можуть вкрасти! Як довіритися внутрішньому компасу і слідувати йому? Риторичні питання, які часом таки мають відповідь - рецензія на книгу "Хто ти такий?"

«Мертві моделі» дебютували у 2019 році, і що чудово, по електронним книгарням ще бачила примірники. «Не твоє собаче діло» ж вийшло у 2021 році і ще також є в наявності у книгарнях.

Чому звертаю на це увагу: багато сучасних авторів виходять невеликим накладом, і коли книзі пару років складно знайти примірник для себе.

Тому, якщо бачите новинки і хочете придбати – не стримуйте себе. Ви 100% отримаєте порцію #книговражень.

Фото: Таня Герасько

Головне фото: Unsplash

Теги: книги
23.02.2022 14:00


Топ-відео

Гарячі матеріали

Загрузка...

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ