ICTV Ранок 07.02.2022 15:20
07.02.2022 15:20
Поділитися

Обережно! Ваш талант можуть вкрасти!

читання фото Таня Герасько фото
Таня Герасько
Book-блогерка

«Крізь дзеркала: Зимові заручини» – #книговраження від роману Крістель Дабос.

Часом, я обираю книги просто за обкладинкою та назвою. І лише згодом пробігаю очима анотацію. Якесь інтуїтивне бажання прочитати «саме цю книгу».

Так сталося і цього разу.

В мене був список книжок «обирай, що з новинок хочеш». Люблю такі моменти 🙂

Так ось, ця книга впала в око своєю назвою: «Крізь дзеркала: Зимові заручини». І першими реченнями анотації: «Офелія – дівчина в окулярах і старенькому шалику, яка весь час проводить з книжками в будівлі Архівів. А ще вона особлива, бо володіє даром читати минуле й мандрувати світами крізь дзеркала».

Уже на цьому моменті, моя внутрішня дитина сказала, що ця книга нам треба у домашню бібліотеку.  Далі я роздивлялася фантастичну чи то башту, чи то замок на обкладинці. Трохи згодом я зрозумію, що це місто.

Крізь дзеркала: Зимові заручини книга

А ще на обкладинці наштовхнулася на фразу «французький бестселер, який порівнюють з «Гаррі Поттером» у світі стимпанку».

Особисто моя рекомендація: зверніть увагу, а далі забудьте. Нічого не очікуйте і не порівнюйте. Так, ці обидва романи показують варіативність стимпанку.

Так, можливо, ідеї співіснування світів, магія, клани – комусь здались тотожними. Проте я б ставилася до роману Крістель Дабос як окремої історії. І, як на мене, доволі кіношної історії.

Певні сцени і діалоги вже уявляю наживо. А декораторам, графічним дизайнерам, стилістам, візажистам тут буде з чим «погратися».

У романі показаний світ після великого розколу Землі. Існує 21 ковчег, ніби як 21 континент, де живуть звичайні люди, люди з особливостями, боги.

Тут є вроджена магія: читати історію предметів, проходити крізь дзеркала, створювати ілюзії чи зводити нанівець всі чари.

І є набута: коли можна легко втратити свої вміння, точніше обмінятися з іншим, просто під час одруження.

Ілюзії замінюють реальність, а справжність і банальне бажання вижити, часом маскуються за грубістю, сарказмом та меркантильністю.

Авторка наділила символізмом багато речей та понять. Приміром назва одного з ковчегів – Аніма. Аніма з латині – це душа.

І дійсно жителі цього ковчега «читають» душу предметів, лікують її та бережуть.

У психології, Аніма, якщо доволі просто – це архетип жіночих якостей, які присутні і в жінці, і в чоловікові. Якщо ця тема архетипів і психології цікава, то Карл Гюстав Юнг до ваших послуг.

Крізь дзеркала: Зимові заручини книга

Символізм, хоча краще сказати автобіографічність, закладена і в одній з головних героїнь – Офелії.

Любов до книг, окуляри, які прикривають погляд, довго сплутане волосся, особливості зі здоров’ям – це життєві фрагменти, які поєднують Крістель Дабос (авторку роману) та Офелію.

Що мені сподобалося: гарно прописані образи головних героїв. В процесі читання ти недодумуєш, а бачиш цілісний портрет. Хороші діалоги на яких ти не шпортаєшся. Наприкінці першої частини, вже неможливо було дочитати главу і відкласти книгу – хотілося продовження.

Я декілька днів думала, як краще розказати про цю книгу. Так от перше, що спадало на думку: «вона мене зацікавила».

Цікавість – найбільш влучна аналогія для розуміння книги та й слово для її опису також.  Цікаво, що буде далі. Цікаво, чим закінчиться одна пригода, де і коли почнеться наступна.

Хоча треба приготуватися, що авторка поволі, ну дуже поволі додаватиме динаміки подіям. Для мене перші 150 сторінок, радше були схожими на медитацію. А от далі, як то кажуть «понеслося».

Ну, і закінчення книги «на найцікавішому місці». Тож, продовження прочитати хочеться.

І продовження цієї книги є! Це тетралогія авторки Крістель Дабос. Наступні частини є англійською, можна знайти переклад російською. Проте я таки почекаю українського перекладу 🙂

Захопливих зимових #книговражень!

Фото: Таня Герасько

Головне фото: Pexels

Теги: книги
07.02.2022 15:20


Топ-відео

Гарячі матеріали

Загрузка...

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ