Перебої електропостачання завжди становлять проблему, але взимку, в холод, проблема зростає в рази. Чи готовий ваш генератор електроенергії до холодної зими? Його обов’язково потрібно підготувати, щоб не залишитися без електропостачання в невідповідний момент.
У холодну погоду загусає мастило, дизельне пальне може перетворитися на гель, а підвищене навантаження на генератор може спричинити його перегрів або пошкодження. Ці та інші зміни, спричинені низькою температурою, негативно впливають на роботу генератора і можуть вивести його з ладу.
- Злийте паливо з бака
Дизельне пальне загусає за низьких температур, а бензин під час тривалого зберігання деградує. Наслідком може стати засмічення фільтрів та паливопроводів. Якщо генератор не використовується регулярно, зберігати його потрібно з порожнім паливним баком.
- Очистіть карбюратор
Після зливу бака паливо може все ще перебувати у карбюраторі. Якщо залишити його там надовго, утворюється шлам, який згубно впливає на двигун. З метою профілактики рекомендовано один раз на рік видаляти усі відкладення від палива, краще, щоб це робив фахівець.
Також по темі: Як швидко зарядити мобільний телефон: дієві лайфхаки Скотч допоможе зарядити телефон без зарядного? Діти розповіли, навіщо вимикати світло- Замініть мастило
Мастило загусає за низьких температур. Занадто в’язке мастило повільно циркулює у двигуні, його змащувальні властивості низькі, що підвищує навантаження на двигун та акумулятор. Через це генератор може відключатися, працювати зі зниженою ефективністю, занадто швидко витрачати пальне. Наслідком буде пошкодження двигуна. Фахівці рекомендують завжди міняти мастило у двигуні перед настанням холодів. Вибирайте правильне мастило, здатне витримувати низькі температури.
- Очистіть або замініть фільтри
Ефективність фільтрів знижується через накопичений пил і грязь, а взимку до цього додається вода через сильний дощ, вітер або сніг. Очистіть фільтри перед настанням холодів, а тоді перевіряйте їх щонайменше один раз на місяць або після кожної серйозної негоди. Якщо фільтри після очищення мають брудний вигляд, це означає, що час їх замінити.
- Перевіряйте шланги та з’єднання
Під впливом низьких температур та температурних перепадів шланги швидше зношуються, що призводить до появи тріщин і, як наслідок, витоків. До витоків призводить і розбовтаність з’єднань, яка виникає через вібрацію під час роботи. Витоки знижують ефективність генератора й підвищують витрату пального, а якщо їх не усувати тривалий час, генератор вийде з ладу.
- Придбайте підігрівач для акумулятора
Підігрівач підтримує оптимальну температуру роботи акумулятора. Такий підігрівач має вбудований термостат, який включає його, коли температура опускається нижче певного рівня. Це є гарантією, що акумулятор ефективно запускатиметься навіть у морози.
- Придбайте кожух для генератора
Якщо у вас ще немає захисного кожуха, напередодні зими саме час його придбати. Кожух — це спеціальний чохол, який захищає генератор від несприятливого кліматичного впливу, а також пилу та сміття, які несе вітер. Фільтри менше забруднюються, і двигун працює ефективніше.
- Очищайте генератор
Як будь-яка інша поверхня, генератор збирає на себе пил та бруд, які можуть потрапляти у вентиляційні отвори. Щоб уникнути цього, регулярно протирайте генератор мікрофібровою серветкою. Не розпорошуйте на генератор воду, не мийте його водою і не використовуйте хімікати, оскільки це призведе до корозії деталей. Також підтримуйте в чистоті зону, де розташований генератор.
- Запустіть двигун
Перевірте, як працює генератор — виконайте тестовий запуск та залиште увімкненим на 30 хвилин. Це дасть змогу вчасно виявити проблеми. Якщо ви не використовуєте генератор, запускайте його на 30 хвилин щомісяця холодної пори року. Якщо генератор не запускається, глухне, видає нехарактерний шум чи демонструє інші ознаки нестабільної роботи, його потрібно показати фахівцю.
Раніше ми публікували поради — як підготувати телефон до роботи без інтернету і звʼязку.