ICTV Ранок 28.08.2024 16:24
28.08.2024 16:24
Поділитися

Що краще вибрати інвертор чи зарядну станцію: плюси та мінуси кожного рішення

Що краще вибрати інвертор чи зарядну станцію: плюси та мінуси кожного рішення

Прилад для резервного живлення завжди коштує недешево. Крім того, вибираємо ми його не на один сезон, тому помилитися з вибором аж ніяк не хочеться. Для тих, хто проживає в багатоповерхівках, ідеальним рішенням є портативна зарядна станція.

На відміну від генераторів, вона не гуде, не реве, не випускає їдучі відпрацьовані гази та дими. Якщо вибрати потрібну потужність, то така резервна електростанція чудово і ефективно забезпечить струмом всю побутову техніку у квартирі чи в приватному будинку, або в офісі. Крім варіанту з портативною станцією, досить вдалим рішенням є інвертор (перетворювач струму), який ставлять вдома в парі із акумулятором.

Що краще вибрати: інвертор чи зарядну станцію, як працюють дані прилади і чим відрізняються, ми розкажемо в цій статті.

Як працює портативна електростанція

Електрична станція

Компактні і функціональні зарядні станції створили цього року справжній бум продажів. На фоні проблем з електропостачанням, аварійних і планових відключень вони є справжнісінькою знахідкою для квартири чи офісу.

Завдяки портативності, їх використовують також у кемпінгу, для подорожей та будь-яких інших випадків, коли доступ до мережевого живлення обмежений.

Стандартна портативна електростанція містить:

  1. Енергоємний сучасний акумулятор (літій-іонний або літій-залізо-фосфатний).
  2. Перетворювач постійного струму в змінний (інверторна плата).
  3. Контролер (тримає в нормі заряд/розряд, стабілізує напругу).

Все це вмонтовано в акуратний корпус, на якому є панель з різними виходами (це розетки змінного і постійного струму, порти USB, автомобільні роз’єми 12В). Потрібна інформація відображається на цифровому дисплеї.

Акумулятор заряджається від стаціонарної розетки, від 12В прикурювача в автомобілі, від сонячних панелей, які, зазвичай, йдуть в комплекті.

Тобто, в такому випадку ми маємо надзвичайно функціональний прилад для резервного живлення. Він продуманий до дрібниць, контрольований і зрозумілий в роботі, здатний подати два види струму, зарядити будь-які сучасні гаджети у великій кількості ще й одночасно.

Крім того, не забуваємо унікальні можливості для зарядки електростанції: розетка, 12В-роз’єм, сонячна енергія.

Також по темі: Як швидко зарядити мобільний телефон: дієві лайфхаки Скотч допоможе зарядити телефон без зарядного? Фільм «Бобот та енергія Всесвіту»: нереальний тариф на електроенергію

Як працює інвертор в якості резервного живлення

Інвертор

Інвертор для дому — цілком просте і доступне рішення. Прилад зручний тим, що купуємо ми лише його, а не цілу станцію. А в ролі акумулятора виступає звичайна автомобільна батарея, з великою ємністю. В ідеалі бажано брати не свинцево-кислотну АКБ (вона трохи небезпечна при зарядці в квартирі), а гелевий акумулятор — він більш надійний.

Для роботи:

  • Під’єднуємо інвертор просто до акумулятора за допомогою кабелів. Дотримуємось полярності (+ до +, – до -).
  • Підключаємо електричні пристрої до інвертора (на ньому є розетки і порти).

Потужність інвертора може бути від 300 Вт до 5-6 кіловат. Для чутливої і дорогої сучасної електроніки (наприклад, комп’ютери, роутери, медичні прилади) ми рекомендуємо використовувати інвертори з чистою синусоїдою, із захистом від перенапруги, перегріву, короткого замикання.

Що краще для домашніх потреб: інвертор чи зарядна станція?

Електрична станція

Вибір: інвертор чи зарядна станція залежить від ваших потреб та умов використання. Перш за все варто прорахувати бюджет: яку суму ви можете витратити. Якщо вартість станцій починається від 10-11 тисяч грн (це малопотужні, на 600-700 Вт) і доходить до 95-100 тисяч грн. і вище, то найпростіший інвертор вартує близько 2 тисяч грн. Хороший інвертор, з системами захисту і чистою синусоїдою буде коштувати вдвічі дорожче.

Акумулятор — це взагалі не розхідна стаття бюджету (якщо він у вас вже є). Якщо немає, то коштує АКБ близько 5-6 тисяч гривень.

Тобто, маємо такі основні плюси інверторів:

  1. Невисока ціна. Навіть, якщо АКБ потрібно купити, це все одно дешевше, ніж зарядна станція.
  2. Мобільність. Інвертори легкі та компактні. Їх зручно переносити навіть в рюкзаку чи сумці, та використовувати в автомобілі або під час кемпінгу.

Недоліки:

  • Обмежений час роботи;
  • Тривалий час зарядки;
  • Низький ККД і втрати під час перетворення енергії, що знижує ефективність використання заряду акумулятора.

Зарядна станція має наступні переваги:

  1. Велику ємність і сучасний акумулятор, літій-іонний, який має мізерний саморозряд, заряджається швидко, працює довго.
  2. Універсальність. Станції мають різні порти: USB, розетки змінного струму, DC-виходи, що дозволяє заряджати різні типи пристроїв.
  3. Автономне заряджання від сонячних панелей — унікальна можливість використовувати станцію будь-де, не переживаючи про те, що вона розрядиться.

Крім того, портативна зарядна станція — це пристрій, який вже готовий до використання. Він перевірений, тестований виробником і має гарантію. Фактично, зарядна станція є більш зручна, безпечна і функціональна для квартири, офісу чи для приватного будинку.

Єдиний її недолік — висока ціна, а ще вона трохи важча і громіздка. Проте, зарядні станції, хоч і більші за інвертор, також портативні та можуть бути легко перенесені в потрібне місце.

Читай також — як підготувати телефон до роботи без інтернету і звʼязку.

28.08.2024 16:24

Топ-відео

Гарячі матеріали

Загрузка...

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ