Від Сінгапуру до Еквадору, від Йорданії до Фінляндії – де ми тільки не знаходили українських емігрантів. Емігрантка з України Аліса розповіла нам про справжнє життя у Пуерто-Ріко.
Сьогоднішню нашу героїню доля занесла в не менш екзотичний земний куточок. На Батьківщині Аліса працювала борт- провідницею.
Згодом вона змінила українські авіалінії на авіалінії Бахрейну. Cаме там дівчина зустріла свою долю – військового зі Сполучених Штатів у Пуерто-Ріко.
Також по темі: Гречка на вагу золота, а м'ясо нещодавно бігало. Емігрантка про життя в Йорданії– Мене звати Аліса я з маленького містечка Бориспіль що на Київщині вже 1,5 роки я зі своїм чоловіком та сином живемо в Пуерто-Ріко. Ми зараз знаходимося так як він отримав черговий контракт на два роки. Скоро ми будемо відчалювати в нове місце. Поки що це місце не відоме.
Аліса відверто розказала про життя людей, з якими живе пліч-о-пліч вже півтора роки: про вечори сальси, які вони влаштовують просто неба; про їхню іспанську, яку дуже складно зрозуміти іноземцю.
А також про звичку пуерторіканців водити своїх домашніх улюбленців до салонів краси.
Весела нація
Так, якби існував офіційний рейтинг найвеселіших націй світу, то пуерторіканці були б в топі.
Їхнім силам та бажанню відриватися можна тільки позаздрити, переконує Аліса.
– До карантину майже кожні вихідні були фестивалі, карнавали з різних нагод. Інколи ми навіть не знали, що сьогодні за нагода. Навколо танці, музика, стріт фуд.
Бувало, вечорами на вихідних просто збираються на вулиці і танцюють під музику сальсу.
Навіть звичайних похід на пляж місцеві перетворюють на справжнє свято.
До речі, пляжі – це найпопулярніше і найулюбленіше місце пуерторіканців. Все ж там 40-градусна спека переноситься легше.
Домашні улюбленці
Якщо безмежна любов до веселощів – це перше, на що звернула увагу Аліса, то друге – це безмежна любов до тварин.
Українку дуже здивувало, як пуерторіканці носяться зі своїми улюбленцями.
– Дуже люблять своїх домашніх улюбленців: собак, котів, також дуже розповсюджено мати папугу. Тому популярні тут Spa-центри для тварин.
Мови
У Пуерто-Ріко офіційно дві мови – англійська й іспанська.
Остання більш популярна серед місцевого населення, і часто зрозуміти пуерто-ріканську іспанську можуть теж лише місцеві.
– Вони мають не те, щоб незвичний, але складніший діалект і вимову. Багато букв ковтають.
Народ, який любить повеселитися НАПЕВНО більше, ніж поїсти. І здавалося, ніщо цього не зможе змінити. Однак прийшов непроханий коронавірус і зупинив навіть енергійних та відривних пуерторіканців.
Які, як і ми з вами, намагаються не ігнорувати небезпек. Але колись, сподіваємося зовсім скоро, Covid-19 відступить — і з цієї нагоди не лише Пуерто-Ріко влаштує гучний карнавал, а і весь світ.
Нагадаємо, раніше Ранок у Великому Місті розповідав про життя в Еквадорі.
Фото: Unsplash