УКР
УКР
ICTV Ранок 19.07.2021 13:59
19.07.2021 13:59
Поділитися

Токсичні стосунки: що варто розуміти і як із них вийти


Стосунки іноді бувають токсичними! Щоправда, ми не завжди це розуміємо.

Саме тому Ранок у Великому Місті поспілкувався з експертом і вирішив розповісти деякі делікатні моменти, які підкажуть, що час все добре обміркувати.

Як розпізнати токсичні стосунки

А починалося усе, як у казці! Так кажуть пари, в яких уже давно кохання переросло в токсичні стосунки. Уже немає романтики, лишилися лише сварки, емоційне насильство, а, можливо, присутні й бійки.

– Токсичними називають стосунки, в яких один або обидва партнери мають негативний вплив на іншого. Сюди відносять фізичне, сексуальне чи психологічне насильство, – прокоментував практикуючий психолог Павло Обривкін.

За словами експерта, психологічне насилля може бути явним, яке проявляється у вигляді принижень, образ чи погроз, так і прихованим – неприємні жарти в вашу сторону чи негативні висловлювання про вас.

Маніпуляція партнером

Існує таке явище як газлайтинг – метод психологічної маніпуляції.

Його метою є змусити людину сумніватися в адекватності її сприйняття навколишнього світу.

– Жертва в таких стосунках дозволяє подібне поводження з собою через відчуття власної слабкості та нікчемності або ж переконана, що заслуговує на це, – додав психолог.

Також виникають ситуації, коли людина розуміє, що її партнер діє токсично, але залишається у стосунках лише тому, що вірить у зміни. Однак, зазвичай, вони не відбуваються!

Тому, якщо партнер ставиться до вас агресивно, б’є, принижує, часто маніпулює – варто тікати!

Однак бувають і інші випадки, коли ще можна зберегти стосунки.

Що робити, коли потрапили у токсичні стосунки

Психолог Павло Обривкін переконує, що і в багатьох навіть хороших стосунках може існувати елемент токсичності.

Для подолання цієї проблеми він рекомендує партнерам розбиратись у причинах разом або ж звернутись до сімейного психолога.

– Також дієвий варіант – самостійно звернутись до психолога чи психотерапевта і розібратись у тому, чому ви дозволяєте так ставитись до себе, і як правильно відстоювати власні рамки й перешкоджати такому впливу по відношенню до вас, – зазначив експерт.

Основні поради психолога

  • Якщо партнер не бачить проблем у своїй негативній поведінці, не бажає нічого змінювати й продовжує токсично на вас впливати, то є сенс припинити ці стосунки.
  • Якщо припинити їх заважає матеріальна залежність від партнера, то варто працювати в напрямку фінансової незалежності.
  • Якщо заважає психологічна залежність, то варто звернутись до психолога чи психотерапевта.
Також по темі: Як побороти депресію? Ефективні рекомендації психолога Емоційне вигорання і як з ним боротись – поради психолога Що руйнує стосунки у парі: відповідь психолога
  • Часто перепоною стає наявність спільного майна чи дітей. Будьте впевнені, що роздільне проживання батьків менш шкідливе для дитини, ніж життя в межах токсичних стосунків.
  • У випадку, якщо стосунки становлять небезпеку для життя чи здоров’я, то необхідно звернутись у спеціальні організації, які займаються допомогою жертвам насильства.

– Можливо, доведеться змінити місце проживання для уникнення контакту з абьюзером. Однак вам потрібно працювати над собою, щоб зрозуміти причини: чому ви потрапили в такі стосунки, і як в подібні стосунки не вступати, – наголосив Павло Обривкін.

І головне…

У будь-якому випадку варто чітко зрозуміти, що наявна проблема сама по собі нікуди не зникне. На неї необхідно звернути увагу і чимшвидше вирішити.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як розпізнати токсичну людину.

Фото: Pexels

Алла Гичка

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

19.07.2021 13:59Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors: