Медсестра з України розповіла про інфраструктуру для людей з інвалідністю в Німеччині.
Вікторія Лапка переїхала з України підкорювати німецьку медицину кілька років тому. Вона не могла не помітити, наскільки безбар’єрною є Німеччина в порівнянні з Україною.
Для людей з порушення зору там зробили спеціальні доріжки, які полегшують пересування.
Для людей на візку – створили всі умови, аби ті безперешкодно користувалися громадським транспортом. А німецькі будинки пристарілих більше схожі на санаторії.
Умови життя в Німеччині для людей з інвалідністю
– Взагалі можу сказати, що Німеччина – безбар’єрна в плані пересування для будь-якої категорії населення, – каже Вікторія.
Країна особливо турбується про тих своїх громадян, кому це необхідно найбільше – про людей з обмеженими можливостями. Пандуси та ліфти там не в дефіциті, на відміну від України – переконує Вікторія.
У Німеччині зробили усі умови не лише для того, аби люди з інвалідністю максимально безперешкодно пересувалися вулицею, а і без проблем користувалися громадським транспортом.
– Усі дороги в Німеччині, увесь транспорт обладнаний зручними під’їздами – тобто з проїжджої частини на пішохідні з’їзди завжди занижені. У транспорті є спеціальна відкидна планшетка для зручного заїзду, – розповідає українка.
Максимально комфортно люди з обмеженими можливостями почуваються в німецьких поїздах та електричках. Тут є спеціально обладнані вагони, спеціально обладнані туалети й турботливий персонал теж в наявності.
Також по темі: У Німеччині декрет триває лише 14 тижнів? Емігрантка про догляд за дитиною у країні Сонячний Єгипет. Українська емігрантка відверто про країну Казкове Балі: український емігрант про життя на райському островіЛюдей з вадами зору в Німеччині теж не залишили без уваги. Майже в усіх найбільш жвавих куточках міста для них зробили спеціальні доріжки, які полегшують пересування.
– У пішохідних зонах, місцях скупчення людей можна знайти спеціальні доріжки, відокремлені спеціальною плиткою – рельєфною, яка змінює свій звук від торкання палицею, – розповідає Вікторія.
Але і це ще не все: люди з проблемним зором звільняють від одного особливого німецького податку.
Люди похилого віку – категорія населення, яка часто залишається ображеною в Україні. У Німеччині про таких дбають набагато краще, принаймні місцеві будинки пристарілих виглядають значно привабливішими, ніж наші.
Більше дивіться в сюжеті рубрики Емігранти.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чим шокує китайська кухня.