УКР
ICTV - Разом краще
УКР
ICTV Ранок 07.04.2019 11:17
07.04.2019 11:17
Поділитися

Як туристичні фірми обдурюють клієнтів?

Як туристичні фірми обдурюють клієнтів?

Ви вже мрієте про відпустку? Будьте обережні! По всій країні активізувалися турфірми-шахраї. Як не стати обманутим туристом? Які папери в жодному разі неможна підписувати? Та як повернути свої гроші? Зараз ми все розкажемо.

Мрієте про відпустку та подумки пакуєте валізу? Подруги Наталія та Вікторія теж мріяли. Але натрапили на нечесну турфірму. Разом з жінками ми йдемо за адресою офісу, де надурили вже понад десятка туристів. Але там – закрито.

Усіх клієнтів володар тур-фірми ошукував по-різному. Найчастіше, просто брав гроші та не відправляв на відпочинок. А потім годував обіцянками, що гроші ці поверне найближчим часом. Слава про шахрая розлетілася соцмережами. Надурити він встиг клієнтів у Києві, Харкові, та Одесі.

Потерпіла Наталія марно чекає на свої гроші вже півтори місяці. Жінки кажуть, коли почали знаходитись чисельні ошукані туристи, наслухалися геть жахливих історій.

«Дівчина полетіла в Таїланд із маленькою дитиною. Прийшовши до готелю, отримала там відмову, тому що турфірма не проплатила проживання. І людина залишилася просто біля входу в готель. Треба, щоб їх покарали!», – говорять потерпілі.

Та схоже, у когось з  ошуканих терпець вже увірвався. Віталій Махно – голова служби безпеки будівлі, де фірма орендує офіс. Каже, в понеділок турагента добряче побили.

Після цього вже упродовж тижня власник Лакі-тур не виходить на зв’язок зі своїми клієнтами. Охорона будівлі розповідає – вже з місяць шукати правди під двері приходять ледь не щодня. Недосяжними залишаються і робочі, і приватні телефонні номери представників турфірми.

Також дивіться Як українців ошукують в аеропортах

Як не нарватися на шахрайські схеми турагентів?

  • Перше, чого не можна робити – брати з турагенції приватну розписку про повернення грошей!

«Це можливість перекваліфікації шахрайства в цивільно-правові відносини. Як це роблять. Складають договір позики або надають розписку про те, що зайняли у вас певну суму, та зобов’язуються повернути її упродовж якогось строку. Але, як тільки ви погоджуєтесь на таку схему, ви повинні розуміти, що це вже не відносини турагента та споживача, а відносини двох фізичних осіб», – пояснює експерт із правових питань Віктор Дубовик.

  • Перевіряйте відгуки та репутацію фірми. Тут вам допоможе Інтернет. Та гугліть уважно! Вчитайтеся у назву. Чи це дійсно той туроператор, який вам потрібен. Дехто з наших героїв вважали Лакі-тур зовсім іншою компанією.
  • Уважно перевіряйте документи фірми. Довіряйте свою відпустку виключно туроператорам. Бажано, з перевіреною репутацією. А от турагентів краще уникайте. Вони відповідають лише за пошук вашого туру, та бронювання. Тобто, відміна рейсу, чи не переказані своєчасно гроші, стануть вашим головним болем.

Також дивіться Як туристів ошукують у закордонних готелях

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

07.04.2019 11:17Загрузка...

Дивіться на ICTV

ВГОРУ
Вгору

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors: