Як українців ошукують в аеропортах

Безвізового режиму з ЄС у нас ще нема, але кількість авіарейсів вже помітно зросла. До того ж туристичний сезон починається. Тому друзі, якщо ви також збираєтесь кудись летіти, обов’язково запам’ятайте поради від нашого кримінального експерта Ярослава Куца.

1. Родина з Києва досі згадує той день лихим словом. Батьки з маленькими дітьми мали повертатися з відпочинку додому, як раптом їм повідомили: «Рейс скасовано, літак не прибув з Києва». Авіакомпанія мовчить, співробітники аеропорту нічим допомогти не можуть. Після доби очікувань родина змушена була добиратися додому потягами та автобусами, виклавши за це чималеньку суму.

Порада. Якщо ви опинилися в схожій ситуації, ваш рейс скасували з вини авіакомпанії та не повідомили про це як мінімум за два тижні до польоту – сміливо вимагайте з перевізника грошову компенсацію! Не виплачують, звертайтесь до поліції. І вимагайте виплат через суд.

2. А подорож іншої української родини закінчилася, так і не почавшись. Люди не змогли вилетіти на відпочинок. Причина – форс-мажор. Погода була нельотною.

Деякі нечесні авіакомпанії лише прикриваються форс-мажором, хоча винні самі. Ваш виліт затримали чи скасували через нельотну погоду, страйки авіаперевізників, надзвичайну ситуацію? У такому випадку перевізник має запропонувати інший рейс. Якщо ж людина не може ним скористатися – авіакомпанія має виплатити їй компенсацію. Якщо ж співробітники, посилаючись на форс-мажор, лише розводять руками – це шахрайство чистої води. Вони просто прикарманили ваші гроші.

3. Ви долетіли, а ваш багаж – ні? Він не випав у небі під час перельоту, його просто викрали! Причому працівники аеропорту.

Таку банду нещодавно викрили в аеропорту «Бориспіль». До злочинного угруповання входили троє вантажників аеропорту та працівник служби внутрішньої безпеки. Банда обчистила не одну валізу. Втім, продовжити свій злочинний бізнес крадіям не вдалося, їх затримали.

Порада. Не кладіть до багажу цінні речі, їх краще взяти у ручну поклажу. Якщо ви все-таки виявили зникнення речей з багажу – негайно зверніться до адміністрації аеропорту та правоохоронних органів. Ваша валіза взагалі не з’явилася на багажній стрічці? Не панікуйте! В кожному аеропорту є офіс LOST&FOUND, який працює над пошуком загублених багажів. Не знайшли? Вимагайте фінансової компенсації.

Більше дивіться у відео

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ