Любите гриби? Не фермерські шампіньйони, а ті, що з лісу. Наші експерти показали, як визначити отруйний гриб чи їстівний, свіжий чи старий. Які методи перевірки дієві, а які – просто міф. І як хитрять продавці на ринку?
Увага! Ви купили на ринку у грибника щойно зібрані гриби і кілька діб нічого з ними не робили? Викиньте їх на смітник. Якщо не хочете померти. Несвіжі гриби не менш небезпечні, аніж отруйні.
Якщо ви не обробили свіжі гриби і вони зберігаються день-два, це вже дуже погано. Вони накопичують в собі хімічну таку отруту, фактично, як трупна отрута», – розповіла харчовий технолог Олена Сидоренко.
Раніше ми писали: Технологи розповіли, як відрізнити натуральний мед від штучного
Які методи перевірки грибів на отруту – не дієві і небезпечні?! Читайте уважно:
– Занурити до каструлі з грибами цибулю або часник. За легендою, цибуля побуріє, якщо серед грибів є поганка. Знайте, це брехня. Потемнішати цибуля може і від ферментів їстівних грибів. А якщо буде отруйний, колір якраз може і не змінитися. У жодному разі не використовуйте цей метод
– Вважаєте, що їстівні гриби приємні на смак і добре пахнуть, а неїстівні – навпаки? Помиляєтесь! Визначати так якість грибочків небезпечно! Та ж сама бліда поганка достатньо смачна. Але в жодному разі не перевіряйте це!
– Ви кладете гриби в молоко і вірите, що якщо вони отруйні, молоко скисне? Це теж міф. Вірогідність того, що воно зіпсується без наявності отруйних грибів – не менше, ніж 50%. Ферменти, від якого воно стає гірким, є і в їстівних, і в неїстівних грибах.
А ось дієві методи перевірки грибів на свіжість і якість:
– Понюхайте гриби. Часто, щоб надати більш свіжого вигляду, продавці обробляють ніжки відбілювачем. Тобто хлором. Не беріть таких.
– Не варто купувати грибочки, які плавають у воді. Вам можуть казати, що так вони чистіші і краще зберігаються. Насправді ж, так гриби вбирають в себе воду і збільшують вагу.
– Шляпка гриба має бути пружною. Це ознака, що гриб молодий і свіжий. Натисніть пальцем. Якщо залишилася ямка – краще не їжте. Такий гриб старий і в ньому багато шкідливих речовин.
– Не купуйте гриби із залишками ґрунту на ніжках. Завжди просіть їх зрізати, бо під брудом на вас чекатимуть хробаки.
-А ще зверніть увагу, в чому продають гриби. Ідеальна тара – плетений кошик. Від алюмінію та пластику вони насичуються шкідливими речовинами.
Більше дивіться у відео
Дивіться також: Ці секрети допоможуть визначити якість і свіжість яєць
02.09.2017