Чому в Нідерландах ніхто не утискає права геїв та лесбійок?

Нідерланди вважаються чи не найтолерантнішою країною світу. Тут країні прекрасно уживаються майже 200 національностей! І ніякого расизму. Один з найбільших гей-парадів так само відбувається тут, в Амстердамі. Адже до сексуальних меншин тут ставляться як до варіанту норми.

райдужний прапор

Єдине, що відрізняє їх від інших людей – прапор кольорів веселки, який висить на будинку чи квартирі де проживають гомосексуалісти.

«На вулицях я періодично бачу одностатеві пари, але я не бачила, щоб навколо них був якийсь ажіотаж, або хтось взагалі дивився в їхній бік. Тут дійсно до цього ставляться дуже толерантно», – розповідає Олена Зайцева, яка живе в передмісті Амстердама

Та й на прайдах в Амстердамі немає ані огорож, ані живого паркану з поліцейських. Адже тут представників секс меншин немає від кого захищати.

Також дивіться Цент – євро зберігає: секрети економії з Амстердаму

Чого неможна сказати про парад в українській столиці. За даними поліції, порядок стерегли близько двох з половиною тисяч правоохоронців. А вони в цей час могли б займатись іншими, більш нагальними проблемами, якщо б противників гей параду було б менше. До речі, затримали та доставили до відділків 57 активістів, що виступали проти.

Немає в Нідерландах і утискань за етнічною ознакою. Темношкірі нідерландці спокійно мешкають поруч із білими.

«Не важливо, якої ти сексуальної орієнтації, чи який маєш колір шкіри. Тут немає расизму», – говорить Мантас Гуделевичюс, що живе та працює в Нідерландах.

Також дивіться Як прожити на мінімальну зарплату в Нідерландах

2 роки тому Мантас переїхав до Нідерландів з Литви. Спочатку – для навчання. А зараз, роздумує над тим, щоб залишитись на довше.

«Литва вже 25 років вільна від СРСР. Проте культура та люди там й досі дуже консервативні, бродять тіні колишнього Радянського союзу. У Нідерландах же населення більше ліберальне. Головне правило: не чіпай інших – і ніхто не чіпатиме тебе», – пояснює Гуделевічюс.

Одна з причин такого ставлення Нідерландців до всього інакшого – релігія. Вони сповідують кальвінізм – це одна з течій протестантизму. Головна особливість цієї віри – це відносне урівняння всіх людей, адже й насправді: всі ми однакові, і не можна нікого виділяти ані за статками, ані за віком, ані за кольором шкіри.

От так. Є чому повчитись. Щоб і мажори в нас стали на один рівень з «простими смертними», і щоб наприклад геї та лесбійки не притискалися з боку православних захисників сімейних цінностей. А поки секс-меншини ховаються і продовжують боротьбу за свої права, ми залишатимемось лише однією ногою в Європі.

Також дивіться В Амстердамі платять гроші за їзду на велосипеді

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ