Як прожити на мінімальну зарплату в Нідерландах

Ми звикли нарікати на високі ціни на оренду житла та комуналку. От тільки українські тарифи, у порівнянні з нідерландськими — це просто копійки.

амстердам будинки фото

Як прожити на мінімальну зарплату в Нідерландах? Скільки коштує оренда житла та комунальні послуги? Журналіст «Ранку у Великому Місті» Олексій Кобзар розвідав секрети життя нідерландців – та готовий усе розповісти вам

Оренда квартири

Орендувати, а не купувати квартиру полюбляють молоді голландці. Адже це не прив’язує молодь до одного місця проживання, а отже легко можна переїхати. Оренда однокімнатної квартири коштує в середньому 1000-1500 євро на місяць.

«Ціни реально високі. Саме тому багато людей знімають житло разом 3 або 4 людини і платять 600-700 євро з кожного. Це зараз дуже популярно в Амстердамі», – розповідає Мантас Гуделевічюс, який живе в Амстердамі.

Також дивіться: В Амстердамі існує професія дегустатора марихуани

Мінімальна зарплата

Мінімальна зарплата в Нідерландах – 1578 євро. Тобто з таким рівнем доходів можна легко зняти найдешевшу однушку й залишку грошей вистачить на місяць: і на продукти, і навіть на розваги.

У Києві ж найдешевша однокімнатна – 4500 гривень. І та, з поганеньким ремонтом, килимами на стінах, десь в передмісті. І найприкріше – мінімальної зарплати у 3700 гривень брутто не вистачить навіть щоб винайняти житло.

Комунальні послуги

Міськгаз, міськводоканал, міськенерго. Це ми змушені платити за комуналку нашим монополістам.

У Голландії ж у жителів очі розбігають. З багатьох пропозицій, постачальника комунальних послуг можна обрати найбільш підходящого саме для себе.

«На початку року ти укладаєш контракт з цією компанією на те, скільки тобі потрібно кубометрів газу і скільки ти хочеш споживати кіловат енергії. Залежно від твого запиту, обчислюється загальна сума і розбивається на 12 місяців», – розповідає мешканець Амстердаму Дмитро Зайцев.

Наприкінці року звіряються лічильники. Якщо спожив більше ніж замовив – доведеться доплатити. Якщо ж був економним і зайві кубометри та кіловати залишились, різницю повернуть готівкою. Тож це – додатковий стимул економити.

Також дивіться: В Амстердамі платять гроші за їзду на велосипеді

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ