Цент – євро зберігає: секрети економії з Амстердаму

Економія у Нідерландах – це стиль життя. Незважаючи на те, що мінімальна зарплата у них разів у 10 вища за українську, вони женуться за кожною заощадженою копійчиною.

візок у супермаркеті

Журналіст «Ранку у Великому Місті» Олексій Кобзар довідався усі секрети шокової економії по-нідерландськи.

Бонуси та знижки

У рюкзаку чи сумці мало не кожного нідерландця є пакет, ну це щоб не купувати зайвий раз новий на касі магазину. Також нідерландці дбайливо зберігають акційні листівки магазинів і різноманітні бонусні карточки, розповідає мешканка Амстердаму Вікторія Бобкова.

Економити – це не соромно, переконані нідерландці. Їх можна вночі розбудити та запитати де дешевше купити молоко чи картоплю і вони сходу дадуть правильну відповідь. Тож ходімо вчитись у жителів Нідерландів, як правильно економити!

Україна, Київ. Тут просто в урнах для сміття закопані десятки ба навіть сотні гривень знижок. Хтось викинув флаєр з 5-відсотковою знижкою на каву. Хтось кинув у смітник листівку про шалену акцію з нагоди відкриття нового магазину. Ну пригадайте, адже ми саме так робимо з папірцями, які нам на вулиці роздають промоутери. Нідерландці ж давно зрозуміли, це – гроші!

«Тут є різні там скидки, чи ваучери, і всі цим користуються, це нормально. Якщо є можливість скористатись якимось дисконтом, чому б ні», – вважає Вікторія, яка живе в Амстердамі.

Також нідерландці відслідковують так звані щасливі години у кафе та магазинах –  деякі в цей час надають знижки. А хтось – два товари за ціною одного.

Що де купляти?

Перше правило – це знайти, де дешевше той чи інший продукт. Наприклад, фрукти, овочі, рибу вигідніше брати на ринках чи ярмарках.

«У нашому місті проходять суботні ярмарки. По суботах щотижня ми ходимо туди і щось купуємо», – розповідає мешканець передмістя Амстердаму Дмитро Зайцев.

А от побутову хімію та крупи – краще купувати в супермаркеті. Особливо, в дні спеціальних акцій. Про які пишуть у місцевих газетах.

Також дивіться Гроші під ногами: як нідерландці заробляють на смітті

Пакет з пакетами

Пам’ятаєте, на касі супермаркету нам завжди намагаються втюхати пакет. Начебто, копійки. Але якщо кожного разу у магазині купувати новий, за місяць набіжить чимала сума. Це давно зрозуміли у Нідерландах.

Нідерландці майже ніколи не купують пакет на касі супермаркету. Вони мають свій, який завбачливо прихопили з дому. Або ж використовують багаторазові тканинні торбинки. А ось це гарна звичка, яку б не завадило завести кожному українцю.

Релігія, що допомагає економити

Голландці економні не просто так. Заощаджувати копійчину їм допомагає сам король. Точніше, свято – день короля. У цей день усі продають непотрібні речі, позбуваються того, що не потрібно – та ще й отримують за це гроші.

Релігія нідерландців також на боці економії. До XVII століття тут сповідували католицизм. Після ж, місцеві перейшли в іншу віру – одну з течій протестантської церкви – кальвінізм.

«Одна з головних основ цієї релігії – помірність в усьому. Тут багаті люди не вип’ячують своє багатство», – розповідає Тетяна Гавриленко, яка прац.є гідом у Нідерландах.

Звичайно, до економити до фанатизму не обов’язково, але повчитись у нідерландців заощадливості нам з вами точно не завадить. Щоб змінитись! На краще! І стати більш європейськими.

Також дивіться Як прожити на мінімальну зарплату в Нідерландах

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ