ICTV Ранок 29.02.2024 10:15
29.02.2024 10:15
Поділитися

«Давай залишимося друзями». Що таке френдзона і чи є з неї вихід

«Давай залишимося друзями». Що таке френдзона і чи є з неї вихід

Напевно, більшість з нас чули страшну фразу «давай залишимося просто друзями». А за нею йде вирок – френдзона.

Але що ж це за явище таке та що з цим робити?

Ранок у Великому Місті поспілкувався з психологинею Валентиною Жемчужниковою та готовий розказати вам про френдзону. Що вона з себе представляє та у що може вилитися.

Що таке френдзона?

Френдзона – це стосунки, коли в парі тільки один закоханий, а другий має лише дружні почуття і пропонує залишитися друзями.

Також по темі: Емоційне вигорання і як з ним боротись – поради психолога Як визначити рівень самооцінки та чому це важливо у житті – поради психолога Розуміння своїх почуттів. Що таке емоційний інтелект і чому він важливий — думка психолога

Чому френдзона виникає?

Частіше за все, це трапляється, коли почуттів чи бажання для повноцінних романтичних стосунків недостатньо, але й повністю розірвати зв’язок духу не вистачає. В таких ситуаціях і звучить фраза «давай залишимося друзями»

«Досить егоїстична дія. І часто друга сторона, яка має романтичні почуття, не помічає цього і погоджується», – каже психолог

Причина згоди на таке – надія, що колись все зміниться і ви зможете бути разом. На жаль, усі ми любимо правду до тих пір, коли вона не починає торкатися нас самих. А коли діалог заходить про себе коханого, ми часто опиняємося в пучині самообману та марних сподівань. Тому слід тверезо оцінювати ситуацію. Розуміти, що відбувається навколо насправді.

Важливо розібратися в тому, що привабило в хлопці/дівчині, чому так складно відпустити і важко пережити невзаємність

Самотність фото

А що робити, коли людина насправді цікава вам як друг?

Буває і таке, що хлопець чи дівчина вам доволі цікаві як співрозмовник та особистість. І ви б не хотіли втрачати такого друга.

«Важливо тоді чесно запитати себе, а чи приймаю я той факт, що ми не матимемо жодних інших стосунків, чи зможу я будувати своє особисте життя, будучи друзями з цим хлопцем/дівчиною», – зазначає психолог

Якщо обидва це розуміють та погоджуються – можна спробувати. Але, як показує практика, такі стосунки дуже важкі та виснажливі. Адже це зовсім не просто – завжди бути поруч з тим, кого кохаєш і не мати змоги виражати свої почуття. Спостерігати за тим, як кохана людина зустрічається з іншими.

Це складно і дуже боляче

І частіше за все, своє особисте життя теж не складається. Адже є мізерна надія на те, що колись він/вона помітить вас в романтичному плані та все наладиться. А також присутнє відчуття, що ліпшого/ліпшої я вже ніколи не знайду.

Тому найкращий спосіб вийти з френздзони – це не заходити в неї

Сум фото

Що ж робити, коли ти вже потрапив до френдзони?

Як часто це буває, найвірніше рішення – найпростіше, але в той самий час і найбільш болюче.

Потрібно просто перервати спілкування і чесно зізнатися, що ви не хочете бути друзями

Так, відпускати дорогу людину зовсім не просто. Але і про себе подумати також слід. Адже самокатування ще нікому на користь не йшло. А болі такі стосунки проносять достатньо.

Важливо прийняти той факт, що ваша любов не взаємна

За цим можуть прослідувати не дуже приємні емоції та переживання – біль, сум, відчай, самотність… Все це слід прожити.

Зрозумійте, чому вам важко відпустити людину

«Часто виявляється, що переживання не про конкретну людину, а більше про загальний стан самотності, сум про те, що ні з ким не складаються стосунки, немає опори і турботи, нудне життя тощо», – розповідає психолог.

Коли приходе розуміння того, чого саме тобі бракує і чого хочеться насправді, стає легше пережити те, що любовні стосунки не склалися.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що таке іпохондрія

Фото: Pexels

Луїза Чекурда

29.02.2024 10:15

Топ-відео

Гарячі матеріали

Загрузка...

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ