ICTV Ранок 06.09.2021 09:34
06.09.2021 09:34
Поділитися

Чому не виходить економити: 5 помилок, які змушують тебе витрачати гроші

Чому не виходить економити: 5 помилок, які змушують тебе витрачати гроші

Ти часто даєш собі обіцянку почати економити з наступної зарплати, а потім знову розтрачує все до копієчки на абсолютно непотрібні речі?

Не поспішай робити висновок, що економія – не твоє, і картати себе за слабовілля. Просто це цілий процес, який треба ще навчитися правильно організувати.

Ми зібрали п’ять причин, які можуть заважати тобі економити. І, звісно, з’ясували, як з ними боротись. 

Чому не виходить економити

Причина 1. Ти зосереджуєшся на економії? А треба – на звичках

Скільки б порад щодо економії ти не прочитав – все одно не будеш їх застосовувати, адже твої “грошові” звички залишилися тими ж самими. А їх, як і взагалі будь-яку звичку, навряд чи можна змінити за пару тижнів.

Щоб все-таки почати економити, тобі треба основну увагу зосередити не на цілі відкладання грошей самій по собі, а на звичках, за допомогою яких ти витрачаєш гроші.

Отже, звик кожен день витрачати на обід в кафе по 200 гривень? А рахував, скільки це на місяць виходить? Близько 6 тисяч гривень. Або 73 тисячі на рік. Не усунувши саму звичку, складно буде накопичувати гроші на щось цікавіше, ніж обід за 200 гривень в день.

Як вирішити: не намагайся відразу відмовитися від шкідливих вподобань, краще знайди для себе аргументи “проти” і думай про те, чому “ні” буквально кожного дня. 

Згодиться навіть той самий підрахунок грошей за місяць-рік-10 років. Коли перед тобою стоїть питання заощадити не 200 гривень в день, а 73 тисячі в перспективі – і самому не захочеться витрачати їх на кілька котлет по-київськи.

 Причина 2. Ти не розумієш, як накопичення допоможуть розв’язати твою проблему

Усі ми схильні відразу прагнути до ідеалу. Словом, якщо квартиру купувати – то відразу в центрі й трикімнатну. А потім починаємо рахувати, і виявляється, що відкладати на неї доведеться 20 років – і такий варіант стає непідйомним.

Як вирішити: знизити мету по максимуму. Адже для початку ти можеш купити не квартиру, а кімнату – і не обов’язково відкладати роками, бери іпотеку! Потім її можна здавати або продати, обміняти на квартиру.

Якщо можливо, то берись за найбільш простий і неідеальний варіант. Намагайся знайти ту варіацію великої цілі, яку можна досягти за 2-3 роки.

А далі по ходу до тебе можуть прийти варіанти, про які ти наразі навіть не замислювався.

Також по темі: ТОП речей, на яких не можна економити Курс долара на осінь: які зміни чекають українців Як заощаджувати, а не економити: ТОП-5 порад

Причина 3. Накопичуєш без системи

Ти сам постійно контролюєш процес накопичення, і це з’їдає величезний шматок твого часу. Серйозно, у тебе купа турбот, ти серйозно хочеш у доважок ще й постійно концентруватися на накопиченні протягом багатьох років?

Як вирішити: бережи свої заощадження в банку на окремому рахунку – без банківської картки. Зроби максимально важким зняття грошей для того “себе”, який любить запустити руку в заощадження і тут же витратити половину з них.

А ще – автоматизуй всі процеси, які можливо, наприклад: переводи частину заробітної плати на накопичувальний рахунок автоматично.

Причина 4: Імпульсивні покупки в день зарплати – твоє прокляття

Сьогодні день зарплати – можна себе і порадувати, – кажеш ти й скуповуєш половину магазина, купляючи абсолютно непотрібні речі.

Але такі покупки – імпульсивні, і найчастіше саме вони й розгойдують твій бюджет.

Як вирішити: замість імпульсивних покупок візьми за звичку з зарплати відразу розплачуватися за основними рахунками. Тоді економити буде легше.

Причина 5: Ти все ще думаєш, що економія – для тих, в кого є зайві гроші 

 “Ось коли буду більше заробляти, тоді й почну економити”, – говориш ти й виявляєшся неправим. Адже багатство приходить до тих, хто вміє розпоряджатися грошима і захистити себе від непотрібних витрат.

Як вирішити: веди облік витрат. Саме люди, які вважають, що у них все гроші розписані до копійки, виявляють потім, що витрачають до третини свого доходу на всяку нісенітницю, коли гарненько “пройдуться” по своїх статтям витрат.

Нагадаємо, також ми писали про те, як розпізнати токсичних людей.

Фото: Pexels

06.09.2021 09:34

Топ-відео

Гарячі матеріали

Загрузка...

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ