Землетруси, шторми та урагани – ми, українці, частіше за все бачимо таке по телевізору, аніж відчуваємо на власній шкірі. Для пуерторіканців – це вже майже буденність.
Вони навчилися жити в умовах, коли за вікном їхнього будинку руйнується світ. А як живеться там українцям?
Аліса родом з Борисполя, що на Київщині. Вже півтори роки вона із чоловіком-американцем живе в Пуерто-Ріко.
Незважаючи на те, що острів часто називають тропічним раєм, регулярно тут відбуваються якісь стихійні лиха.
Також по темі: Мексиканські лікарі лікують хворих звичайною водою? У Венесуелі найбільше нафти у світі, але бензин – сусідів. Невже країна на межі краху? Маленька Естонія стала "електронною державою". Як їй це вдалося?Початок червня та кінець листопада – найбільш хвилюючий період в Пуерто-Ріко, адже саме це півріччя вважається сезоном ураганів.
Бувають роки, коли місцеві відбуваються легким переляком – дощі й шторми. А буває таке, що матінка-природа розгулюється не на жарт.
У 2017, наприклад, Пуерто-Ріко один за одним накрили два жахливі урагани Марія та Ірма, після яких острів оговтується і досі.
Окрім ураганів та затяжних дощів, на острів іноді навідуються землетруси. Аліса розповідає про останній:
– 2020 рік почався дуже страшно. Майже кожного дня протягом двох тижнів відбувалися землетруси. До нас донеслись лише відгуки, а от у Північному Пуерто-Ріко – зруйновані будинки, дороги та школи.
У сюжеті програми “Ранок у Великому місті” Аліса розкаже, як місцеві навчилися із цими стихійними лихами.
Чим першочергово запасаються в сезон ураганів? Які мобільні додатки людям допомагають дізнатися про наближення стихії? Та чому чи не в кожній пуерто-ріканській родині є електрогенератори?
Дивіться у відео.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про країни, які раді українцям у жовтні.