
Карантин в Україні продовжили до 24 квітня через поширення коронавірусу. Що можна та заборонено робити в такій ситуації?
Ранок у Великому Місті розповість тобі, що на даний момент, можна та які існують обмеження.
Дозволи та обмеження під час карантину
Рух транспорту
З 17-18 березня в Україні закрили міжміське сполучення та рух метрополітену в Києві, Дніпрі та Харкові. Влада закликала українців залишатись вдома, переходити на віддалений режим роботи або брати відпустки.
А вже з 23 березня в столиці України було заборонено пасажирське перевезення.
У транспорт запускають медиків, працівників магазинів та аптек за спеціальними перепустками. Всі пасажири обов’язково мають бути в захисних масках.
На даний момент, пересування на особистих автомобілях країною не обмежується.
Сфери послуг та обслуговування
Також уряд дав наказ тимчасово закрити всі торгово-розважальні центри, заклади харчування та послуг. Працювати дозволяється лише продуктовим магазинам та аптекам.
Кафе та ресторани можуть працювати виключно на доставку додому.
Проте і тут є обмеження. Міністерство охорони здоров’я рекомендувало дотримуватись дистанції в один метр.
Згодом у Києві мають посилити ці обмеження і з 25 березня в магазинах та аптеках може перебувати одна людина на 10 квадратних метрів.
Всі працівники мають бути в захисних масках.
Особисті рекомендації
Міністерство охорони здоров’я рекомендує:
– Без потреби не виходити з дому.
– Часто мити руки та користуватись антисептиками.
– Якщо потрібно вийти із будинку, то користуватись маскою. Варто пам’ятати, що вони є одноразові і їх потрібно змінювати приблизно кожні три години.
– У разі виявлення у себе симптомів хвороби, телефонуй до сімейного лікаря.
Штрафи та відповідальність
Влада запровадила штрафи, адміністративну та навіть кримінальну відповідальність за порушення умов карантину.
За це громадянин має сплатити 17-34 тисячі гривень. Посадовцям така відповідальність загрожує у розмірі 34-170 тисяч гривень.
Також по темі: Як продезінфікувати смартфон і не нашкодити екрану: дієві методи Як зробити антисептик у домашніх умовах: 3 рецепти Що робити, якщо у вас є симптоми коронавірусу: покрокова інструкціяУ Кримінальному кодексі з’явилась стаття про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням.
Нею передбачено, що людина, яка порушила це правило, має заплатити штраф 17-51 тисяча гривень. Або ж понести відповідальність у вигляді 6 місяців арешту, обмеження або позбавлення волі до трьох років.
В особливо тяжких випадках, якщо злочин призвів до загибелі людей, правопорушника можуть посадити до в’язниці на термін від 5 до 8 років.
Нагадаємо, раніше ми розповідали як не заразитись коронавірусом у супермаркеті.
Фото: Unsplash
Дарина Реготун
If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.