
Безконтактні платежі – як працюють і наскільки безпечні?
Розрахунками банківською карткою вже нікого не здивуєш. Але коли бачиш, що карткою можна розрахуватися, просто підносячи її до терміналу, в один дотик, і навіть без пін-коду, замислюєшся: як це працює? І наскільки безпечно?
Розібратися допомогли експерти Валерій Новіков та Сергій Галенко.
Чи безпечна технологія безконтактної оплати
Технологія безконтактної оплати є максимально безпечною, оскільки має кілька ступенів захисту.
Також по темі: Що треба знати про IBAN: нові правила банківських переказівКожна транзакція захищена унікальною криптограмою чи динамічним кодом. Зчитати безконтактну картку без згоди користувача практично неможливо.
Картка спрацьовує, якщо термінал буде розташований на відстані 2 см і поруч не буде ніяких перешкод, наприклад ключів, монет чи інших безконтактних карток.
Коли не потрібно вводити пін-код
Як правило, без пін-коду можна зняти, розраховуватися невеликою сумою.
Приміром, до 500 гривень без пін-коду, а якщо сума більше 500 гривень, то вже потрібен пін-код. Це все залежить від банку, яким ви користуєтесь.
Тому безконтактні платежі, здебільшого безпечні.
Чи можна вкрасти гроші з безконтактної карти
Крадіжка грошей з вашої картки, що знаходиться, наприклад, у сумці, це міф.
По-перше, POS-термінал реєструють тільки на юридичну особу. Якщо шахрай і заволодіє чужим терміналом, то реєстрація дозволяє відслідкувати отримувача грошей та викрити шахрая.
По-друге, існує обмеження на максимальну суму операції без введення пін-коду.
Аби зняти значну суму, шахраям потрібно буде швидко провести чимало операцій, а таку поведінку банк, що випустив картку, розцінить як підозрілу і одразу буде вживати заходів із блокування картки.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про плюси та мінуси безготівкової оплати.