Сьогодні, щоб поцупити гроші, злочинцям не треба красти гаманця. На нас полюють в інтернеті, коли ми розраховуємось карткою через електронні платіжні системи.
Як вберегти гроші від хакерів-шахраїв?
Ніколи не здійснюй фінансові операції на сайтах, які не мають протоколу захищеності.
«Там де три www, у рядку зліва має бути замочок. Це означає, що формат https – захищений протокол. Якщо його немає – це ризик», – розповів експерт із інформаційної безпеки Костянтин Корсун.
Не вказуй в анкетах, які заповнюєш у магазинах чи інших місцях, свій мобільний номер та пошту, які прив’язані до банківського рахунку.
Хакери, маючи ці дані, можуть легко отримати доступ до необхідних паролів, навіть до кредитки.
Також по темі: Як у сервісних центрах ламають техніку?
До речі, хакери-профі можуть поцупити гроші прямо з рахунків у банку. І такі випадки в Україні вже були.
Системи захисту в наших фінансових установах досить слабкі. А все тому, кажуть експерти, що власники багатьох українських банків економлять на кібербезпеці.
Як зрозуміти, що банк захищений від кібершахраїв?
Обирай великий банк із перевіреною репутацією. У нього система безпеки має бути сильніша, ніж у маленьких фінансових установах.
«Перед тим, як вкладати гроші в банк, подивись фінансові результати банку. Наскільки він отримує прибуток? У якому рейтингу знаходиться? Наскільки надійний із точки зору експертів та аналітиків?», – рекомендує фінансовий експерт Олег Пендзин.
Скористайся порадами наших експертів і захисти свої гроші від хакерів.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як розпізнати продавця-шахрая.