УКР
УКР
23.04.2019 13:34
Поділитися

Як позбутися комплексів і полюбити себе: поради психолога

0

Сьогодні, 23 квітня, відзначають професійне свято – Всеукраїнський день психолога. Ці фахівці допомагають долати життєві негаразди, стреси та комплекси. До речі, комплекси має кожна друга людина. Тільки хтось їх намагається всіляко приховати, а хтось сприймає це як плюси. І другий варіант кращий за перший. Тож як побороти підсвідомий страх і полюбити себе з усіма плюсами і мінусами? Розібратися в цьому нам допоміг психолог Павло Обривкін

Психологічний комплекс, як відомо, має негативний вплив. Він проявляється на поведінці людини і заважає повноцінно жити.

Це, так би мовити, больова точка. Розмови, яких ви уникаєте. Якщо на неї випадково натиснути, то людину можна спровокувати на неочікувану поведінку. Зізнавайтеся, впізнаєте себе?!

«Комплекс неповноцінності – це глибинне відчуття, уявлення людини, що з нею щось не так. Слід відмітити, що людина і справді може бути гіршою у чомусь за інших, однак у випадку комплексів, оцінювання людиною себе і власних здібностей – викривлене», – пояснює практикуючий психолог Павло Обривкін.

Проблема у тому, що усі ми любимо «понишпоритись» у собі і пошукати вади. Однак забуваємо головне: інші у вас їх можуть і не помічати. Тобто ми самі придумуємо собі проблеми, яких, за великим рахунком, нема.

Як проявляється комплекс неповноцінності?

Комплекс неповноцінності умовно поділяють на два типи. Перший: «Для чого мені щось робити, якщо все одно нічого не вийде». І другий – це спроба подолання цього відчуття шляхом досягнень. Доведення самому собі та іншим, що ми на щось спроможні.

І часто за успішними людьми стоїть глибинне відчуття власної незначущості, зазначив експерт. Загалом, перший і другий тип об’єднує одне: «я – ніщо».

Як позбутися комплексів?

Є два шляхи вирішення: внутрішній і зовнішній. Перший – це глибинний самоаналіз за допомогою психотерапевта, другий – поверхневий самоаналіз.

Йдеться про пошук зовнішніх змін. Дівчата, я не про зачіску, раптом що:)

Дівчина релаксує

«Це спроба розібратися у собі: що посилює ваші переживання, які люди, яка поведінка, які ситуації їх провокують. А що, навпаки, змушує вас почуватися краще. Цей шлях складніший. Адже у психіці людини існує досить багато захисних механізмів, які самотужки обійти доволі важко», – додав практикуючий психолог Павло Обривкін.

І мої вам поради для вирішення так званої проблеми…

 • У першу чергу, викресліть зі свого «списку друзів» тих, хто несе на вас негативний вплив. Полегшення гарантоване відразу.
 • Повірте у себе самі! Саме ви є джерелом натхнення і внутрішніх змін. Спробуйте зрозуміти, що ви нічим не гірші від інших. У деяких випадках, навіть кращі.
 • Не розчаровуйтесь, що у вас щось не виходить. Нехай це буде стимулом йти лише вперед.
 • Не бійтеся, що над вами буде хтось насміхатися. Пам’ятайте, сміється той, хто сміється останній.
 • І на останок, не намагайтеся усім догодити.

Полюбіть себе і станьте кращим для самого себе. Удосконалюйтесь кожного дня. Не шукайте кращих і гірших за вас. Адже ви – лише в одному екземплярі. І точної копії не віднайти.

Не бійтеся змін. Будьте щасливі і любіть себе такими, які ви є. Адже ви – найкращі!

Алла Гичка

Також дивіться: 5 порад психолога, які допоможуть позбутися комплексів 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

23.04.2019 13:34
0Загрузка...

Топ відео

  Поки що немає матеріалів ...

Гарячі матеріали

  Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

  Повідомити про помилку

  Текст, який буде надіслано нашим редакторам: