УКР
ICTV - Разом краще
УКР
ICTV Ранок 01.03.2019 11:31
01.03.2019 11:31
Поділитися

Грабіжники видають себе за комунальників і “чистять” квартири українців

Грабіжники видають себе за комунальників і “чистять” квартири українців

Якщо на нашому порозі з’являються комунальники, ми майже завжди відчиняємо двері. Бо просто ж так не прийдуть. І дарма в це віримо. Отож, як грабіжники ховаються за формою комунальних установ?

Світлана Вікторівна й подумати не могла, що одного дня стане жертвою старої афери. В її двері подзвонили, назвалися працівниками комунальної служби. Начебто перевірка лічильників. Ніяких підозр в господині не виникло, адже на порозі стояла жінка.

«Я відкрила двері. Вона заходить, повертається спиною. Її обличчя я так і не побачила. Забігає чоловік в масці, притиснув мене до стіни. Потім відразу другий. Мене зв’язали, а потім повалили і чоловіка на підлогу», – розповіла потерпіла від псевдокомунальників Світлана П’янова.

Жінка з жахом згадує, як грабіжники шукали золото та гроші. Вони з чоловіком залишилися живі. Але люди в масках забрали всі їх накопичення. В поліції відкрили справу, але минуло вже півроку, а результатів так і нема.

Останнім часом випадки, коли шахраї маскуються під комунальників, почастішали. Отже, варто знати хто і з якою метою має право приходити до вашої оселі та вимагати зайти всередину.

Як розпізнати непроханих злодіїв?

Згідно з законом працівники комунальних установ дійсно мають право навідуватись до споживачів, аби перевірити комунікації та показників лічильників. І ви маєте надавати вільний доступ до них. АЛЕ! Ви в той же час вии маєте конституційне право не пускати нікого до своєї приватної власності.

«Перш за все ви маєте пересвідчитися в особі цієї людини: хто це. Покажи мені свої документи, свій паспорт», – зазначив експерт з безпеки Руслан Сушко.

Але ж підробити посвідчення на сьогодні дуже просто. Більше того, в цьому папірці навіть буде вказано ім’я справжнього співробітника установи. Не втрачайте пильності. Посвідчення це ще не все, що має бути в справжнього комунальника.

«Покажи мені документ, на підставі якого ти до мене прийшов. Це ж не самодіяльність, тебе ж хтось сюди направив? Має бути припис, що людину направили в оселю», – додав експерт з безпеки.

  • Подбайте про те, щоб ви мали телефони всіх комунальних установ, які  обслуговують ваш будинок.

«В подібній ситуації треба набрати телефон служби, від якої представився товариш, і пересвідчитися, чи працює він у них. Якщо не знаєте номера телефону, можете зробити імітацію. Начебто дзвоните і перевіряєте. Якщо того комунальника як вітром здуло, то знайте, що до вас приходив шахрай», – розповів експерт з безпеки.

Наша героїня після нападу грабіжників пережила інсульт. Відтоді нікого не пускає на поріг. Подружжя навіть витратилося на охоронну систему квартири. А показники лічильників повідомляють тільки через двері.

Також дивіться: Як не стати жертвою квартирних аферистів?

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

01.03.2019 11:31Загрузка...

Дивіться на ICTV

ВГОРУ
Вгору

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors: