УКР
УКР
01.03.2019 17:12
Поділитися

Французи виробляють енергію зі сміття

0

Франція – країна, де влада і громадяни думають про майбутнє. Тут з самого дитинства привчають сортувати сміття та боротися з його надлишком.

Кожен француз чітко знає – пластикову пляшку неможна викинути в загальний смітник. Для кожного типу відходів є окремий бак. Звідти пластик потрапить не на полігон, як у нас, а на переробку.

«Париж має свої інноваційні переробні заводи, які абсолютно все переробляють. 40% всієї електроенергії виробляють саме переробні заводи», – розказала Наталя Прокопович, яка мешкає в Парижі.

Україна – Франція: переробка сміття 

Все, що можна спалити – тут спалюють, і таким чином виробляють енергію: теплову та електричну. В Україні ж ситуація значно гірша порівняно з Європою. У нас 95% всіх відходів вивозять на полігони, де вони десятиліттями розпадаються та отруюють довкілля. Тільки 5% сміття в Україні перероблюється: 3% – для вторинного використання, 2% спалюється на спеціальному заводі в Києві. Це дає змогу постачати гарячу воду цілий рік, а також опалення взимку великому району столиці. Таких заводів в Україні 4. З них працює лише один.

У Франції є окремий контейнер для одягу 

Сортувати сміття французи починають ще вдома. Хтось на кухні тримає кілька відер для роздільного збору відходів. Хтось скидає все в один пакет і потім вручну викидає кожен тип відходів. А ще у Парижі можна зустріти баки для одягу. Але його не викидають, а жертвують.

«Його виставляють в своєму під’їзді для нужденних. І тому всі тут знають і беруть. Якщо я бачу якийсь одяг і мені це потрібно, то я його можу взяти для себе», – поділилась Наталя Прокопович.

Чому в Україні рідко сортують сміття? 

Ми в Україні вже рік як зобов’язані сортувати сміття, згідно з законодавством. Але роблять це далеко не всі. Марія вже 2 роки збирає відходи роздільно.

«Коли ми почали допомагати дикій природі, побачили наскільки багато сміття у лісі», – зазначила Марія.

Дівчина живе з родиною та юрбою домашніх тварин у звичайній квартирі у передмісті Києва. Кухня стандартних розмірів, але Марія знайшла місце для кількох смітничків, щоб сортувати сміття. Раніше відсортоване сміття треба було везти на станцію прийому, зараз же окремі баки під будинками з’являються дедалі частіше. Найшвидше до сортування сміття призвичаїлися найменші члени родини Марії.

Курси з сортування сміття 

Ще 40 років тому сортування сміття у Франції було подібним до України. Коли ж європейці зрозуміли потребу у сортуванні та переробці, то почали навіть вчитися цьому. Для дорослих влаштовують курси. Для дітей – спеціальні заняття. Зараз із 100% побутових відходів одного француза близько третини спалюють задля видобутку енергії, 26% іде на переробку та на полігони, 16% – на органічну переробку і лише 1% відходів спалюють просто так.

В Україні сортують сміття одиниці. Адже під багатьма будинками і досі стоїть один бак для всіх типів відходів. У школах та садках дітям не прищеплюють екологічні ініціативи, а про курси для дорослих ніхто не чув. І от поки ми це не змінимо, доти залишатимемось лише однією ногою в Європі.

Нагадаємо, раніше ми розповідали: Економія по-французьки: як платити менше за комунальні послуги 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

01.03.2019 17:12
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: