УКР
УКР
12.02.2019 15:42
Поділитися

Французи витрачають на авто в 10 разів більше, ніж українці

0

Ми у Франції – країні, де дороги в рази кращі за наші, українські. Але за якість треба платити, та ще й не мало. Скільки коштує утримання автомобіля в Парижі – підрахував Олексій Кобзар.

Скільки коштує припаркуватися?

Високі податки ідуть на хороші дороги, але тісні. Аби припаркуватися, парижани сунуть одне одного бамперами. І навіть це сумнівне задоволення надто дороге – 2,50 євро за годину. Отож, продовжимо рахувати, у скільки стане мати власну автівку у Франції!

Отже, про все по порядку. Спершу машину треба купити. Іван і Діана виховують у Франції двох дітей. Щоб і на роботу, і дітей в садок та до лікаря встигнути відвезти, на сімейній нараді вирішили – купувати авто.

«Ми вже купували авто для мене та дружини, які були уживані. Але не дорогі, здається, по 7 тисяч кожна», – розповів Іван Лосєв, який живе у передмісті Парижа.

Уживані авто дуже розповсюджені не тільки у Франції, але й на території всієї Європи. Вони доступні, можна купити навіть за 1,5 тисячі євро. Утім, така автівка не буде екологічною.

Чим старша автівка, тим більше платити податків!

Середній вік машин у Франції – 8,5 років. Чим старша автівка, тим більше викидів вона спричиняє. Але французька влада твердо вирішила: забруднювачі довкілля мають платити податок і за це – 2 євро за кожен грам СО2 на кілометр.

У скільки обійдеться переоформити документи на авто?

«Під час покупки машини є переоформлення документів, яке коштує близько 120 євро стоїть, туди все входить», – зазначив Іван Лосєв.

Податку за володіння машиною з простих французьких водіїв – не беруть. А от підприємці за свої автівки мають платити!

Страховка!

Машину придбали, переоформили, податки сплатили – здавалося б, можна виїжджати та колесити теренами Франції. Аж ні, без страховки сідати за кермо – зась!

Мінімальна сума – 2000 євро на рік. Страхування автівки за «лакшері» тарифом обійдеться вдвічі більше – 4000 євро на рік.

Як часто проходити техогляд?

Окрім того, потрібно платити за техогляд. Молоді авто мають ставати на ТО раз на 2 роки. Як тільки машині виповниться 10 років – техогляд стане щорічним. А сам техогляд коштує близько 100 євро. Машину перевіряють за 124 параметрами, а всі поломки виправляють згідно з картою технічних робот. Якщо у вас зламалася одна парна деталь, то змінювати доведеться пару, а не лише одиницю. І якщо недоліки не усунути – виїжджати заборонено.

За користування однією автівкою треба заплатити майже 6000 євро на рік. І з кожним роком ця сума тільки росте. Отож, в середньому французька родина витрачає 12,5% від доходу на володіння транспортним засобом.

Нагадаємо, раніше ми розповідали: Чому французи не купують собі автомобілі? 

12.02.2019 15:42
0Загрузка...

Топ відео

    Поки що немає матеріалів ...

Гарячі матеріали

    Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору