ICTV Ранок 23.01.2019 16:59
23.01.2019 16:59
Поділитися

Чому нідерландські студенти кидають навчання?

Чому нідерландські студенти кидають навчання?

Ми звикли, що освіта в українських ВИШах у нас переважно безкоштовна. Є, звичайно, контрактні місця, але є й чимало бюджетних. А от у Нідерландах держава не гарантує своїм громадянам безкоштовну освіту, і за все доводиться платити з власної кишені. І платити немало, стверджує наш журналіст Олексій Кобзар.

Скільки вчитись?

У Нідерландах дітей починають вчити читати та писати мало не з 3 років. А от вищу освіту має лише кожен четвертий нідерландець.

Замість 4 років бакалаврату, як в Україні, тут навчаються лише 3! Магістратура – 12 або 15 місяців. У нас же від 18 до 30 місяців. Тобто відчутна економія і часу і грошей.

Скільки платити?

Бюджетного навчання тут немає, за все доведеться платити з власної кишені. Звичні нам стипендії у Нідерландах платять не всім, а окремим студентам і тільки за наукові досягнення.

Наприклад українка Анна стипендію отримує. Все тому що відмінно закінчила школу. Але грошей дівчина не бачить. Стипендія просто дозволяє їй платити за навчання не як приїжджий студент, а як нідерландський. Нідерландці та громадяни країн ЄС платять 2 тисячі євро щороку. А от ті, хто приїхав з країн поза межами ЄС – платять аж 15 тисяч євро на рік.

Амстердамський університетський колледж фото

Чи треба ходити на лекції?

Зі схожого з українськими університетами: студенти не дуже часто балують викладачів своєю присутністю на парах. От тільки українські прогульники самі так вирішили, а нідерландським студентам дозволили навчатись в зручному місці і в зручний час.

«Всю інформацію, яка дається на лекціях, можна знайти в Інтернеті – всі слайди одразу викладаються. Тож більшість студентів обирають не ходити на лекції кожен день, а просто вчитися по слайдах», – розповіла нідерландська студентка Анна Кузьменко.

Чому нідерландці кидають навчання?

Але іспити ніхто не скасовував. Причому, з оцінюванням у Голландії складно. Там вважають, що студент, який прийшов на іспит зовсім не готовий, все одно може правильно відповісти на 10 запитань у тесті. Це так званий фактор вгадування. Тому правильні відповіді на ці запитання не враховують.

В Україні, звичайно, є студенти, які можуть просто на екваторі навчання кинути університет. Але їх не так багато. Просто вважається, що раз вже почав вчитись – обов’язково треба закінчити. І дарма що не подобається. Головне – диплом отримати. У Нідерландах же піти з універу – це буденність. Ну не подобається тобі твоя спеціальність – піди погуляй, а потім визначишся. І от після такого року відпочинку студенти обирають саме ту професію, яка їм до вподоби, а не ту, яку їм нав’язують батьки чи суспільство.

Також дивіться Освіта у Нідерландах: чи обов’язково закінчувати університет [ВІДЕО]

23.01.2019 16:59

Топ-відео

Гарячі матеріали

Загрузка...

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ