Ми у Нідерландах. В країні, яка приваблює багато молоді якісною та порівняно недорогою освітою. Як студенти заробляють собі на життя, та чому вони беруть річну перерву у навчанні?
Система освіти у Нідерландах подібна до нашої. Спочатку в садочок, потім школа, а далі вже вибір між різноманітними технікумами і питання, чи закінчувати бакалаврат. От тільки без відмінностей – ну ніяк.
«Тут багато Child Care, які приймають дітей з 4 місяців і це вважається тут нормально. Садки тут дуже дорогі, близько 2000 євро на місяць», – розповіла Олена Зайцева, яка живе у передмісті Амстердама.
Якщо в українських дошкільних закладах не навчають, а виховують, розвивають та готують до школи, то у Нідерландах – все інакше. Дитина вже перед школою має вміти читати, принаймні по складах, писати алфавіт та цифри.
Після 9 класу середня школа закінчується. Перед тим, як йти до старшої, школярі складають серйозні та хитромудрі тести. За їх результатами дітей розподіляють по класах. Когось готуватимуть до навчання в університеті, а когось – до технічних коледжів.
Нам з дитинства кажуть, що після школи ну обов’язково треба піти в університет, отримати ступінь бакалавра, а потім магістра. А ще пізніше краще в аспірантуру сходити, бо без цього начебто в люди вибитись не вийде. Стереотип про обов’язкову та поголівну вищу освіту в Україні – радше пережиток радянського минулого. Адже зараз для роботи та повноцінного життя вистачить навіть ступеня молодшого бакалавра, тобто закінчити коледж чи профтехучилище. Нідерландці ж прийшли до цього вже давно.
Вищу освіту у Нідерландах мають лише троє з десяти громадян старших за 25 років. 16% нідерландців мають лише диплом середньо-технічної освіти. А кожен десятий тільки школу закінчив.
«Людина, яка кладе плитку або робить ремонти, дуже добре себе почуває. Система профосвіти настільки хороша, що людині і не потрібна вища освіта. Їй досить цього. Він добре заробляє», – каже Тетяна Гавриленко, яка працює гідом у Нідерландах. Ну а ті, хто таки наважився вступити в університет і носити горде звання студента, мають бути готові, адже доведеться добряче попітніти. Нагадаємо, раніше ми розповідали, що у Нідерландах до 2025 року повністю зникнуть бензинові автоЮНІСЕФ: У Нідерландах живуть найщасливіші діти
Скільки картоплі можна купити на мінімалку в ...
Як живеться людям з інвалідністю в Нідерландах? ...
Чому в Нідерландах ніхто не утискає права ...
Цент – євро зберігає: секрети економії з ...
У Нідерландах за порушення ПДР можна віддати ...
Гроші під ногами: як нідерландці заробляють на ...
Чому голландці живуть на воді, та скільки ...