Жителі Туреччини купують автомобілі про запас

Чому турецькі автомобілісти не купують дуже дорогі автівки? Чому навіть на платних дорогах вимушені стояти в заторах? І чому не дотримуються навіть елементарних правил дорожнього руху? Про це розповів колишній киянин Андрій, якого доля і турецьке коріння переправило в Стамбул.

машини в стамбулі

«Тут дуже дорогі автомобілі, тому ви рідко зустрінете розкішні авто. Тут дуже високі податки, і навіть якщо ви не будете використовувати автомобіль, і він буде просто стояти в гаражі, то все одно обійдеться вам у декілька тисяч лір на рік», – розповідає Андрій.

Також дивіться: Чому у Туреччині в неділю не працюють аптеки?

І вирішити проблему дешевими євробляхами теж не вийде. Турецькими дорогами мають право їздити лише автомобілі з турецькими номерами.

Дорога машина та високі податки на неї – це лише перший внесок за право мати залізного коня. Турецькі водії платять ще за те, що використовують місцеві дороги. Чим більше ти проїхав – тим більше заплатиш.

Ну і бензин, як і все, пов’язане з автомобілями, у Туреччині теж дорогий – близько семи лір за літр.

Також дивіться: Чому в Туреччині немає смачної ковбаси?

Втім, жителів Туреччині ні податки, ні дорогий бензин, ні платні дороги не лякають. Більшість без автомобіля свого життя не уявляють, а деякі навіть купують машини про запас.

«У родині може бути 2,3 і навіть більше автомобілей. Тобто це можуть бути батьківські машини, і ще одна – про всяк випадок», – говорить емігрант.

До речі, правила дорожнього руху більшість водіїв тут знає на трієчку.

«Тобто, вони їздять, куди їм хочеться. Наприклад, на швидкісному автобані на швидкості 130 км/год. ви можете побачити парадоксальну річ – як автомобіль їде задом вам на зустріч, і ще й машуть руками і розповідають, мовляв, чого ти обурюєшся!», – розповів Андрій.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що в Туреччині кожен емігрант може безкоштовно вивчити турецьку мову

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ