Чому в Туреччині немає смачної ковбаси?

Туреччина – країна смачних солодощів і несмачної ковбаси, як виявилося. Про це нам розповів колишній киянин Андрій, який більшу частину життя живе в турецькому Стамбулі. Які ще недоліки і принади приховує ця країна?

ковбаса порізана

У Андрія дві батьківщини – Україна і Туреччина, бо чоловік має україно-турецьке походження. Він розказав, чому в Туреччині проїзні картки повинні мати навіть пільговики? Чому в країні майже немає ресторанів іноземної кухні? І чому турецьку ковбасу неможливо їсти?

У турецьких автобусах не побачиш вимогливих жіночок-кондукторів. Тут весь транспорт працює через електронну пропускну систему – і трамваї, і метро, і морські кораблі.

Існує декілька видів проїзних карток. Перша – звичайна, разова, коштує 5 лір. Друга, типу київського проїзного на метро, купуєш один раз за 7 лір, а потім поповнюєш її. Такою карткою найчастіше користуються туристи,одна поїздка обходиться з нею у 2.60 лір.

А от місцевим бути в Туреччині найвигідніше. Одна поїздка для них обходить у 1,13 ліри, але за умови оформлення проїзної картки, яка, до того ж, є посвідченням особи. Є в Туреччині і пільговики, вони їздять безкоштовно, в них є свої проїзні.

Туреччина славиться своєю кухнею. Вона настільки подобається місцевим, що кулінарні шедеври інших країн жителі Туреччини майже не визнають.

«Тут немає суші-ресторанів, вони не користуються тут популярністю. І, в основному, тільки там, де іноземці тусуються, можна побачити ресторани французької, італійської і так далі кухонь. В інших районах тільки турецька їжа», – розповідає Андрій.

Андрій впевнений, що місцева кухня смачна, в першу чергу, завдяки якісним продуктам. Але вони тут дорожчі, ніж в Україні. Кілограм яловичини коштує майже 107 турецьких лір – це 460 гривень. До речі, в місцевих супермаркетах важко зустріти м’ясний фарш, тому що найчастіше м’ясо перемелюють одразу при покупцях, якщо вони забажають. Ще в Туреччині дуже дорогий алкоголь, націнка на спиртні напої складає 200%. Інша справа хліб –  його удорожчувати не дозволяє держава.

Продукти в Туреччині якісні. Але не завжди в місцевих магазинах можна знайти звичні українцеві продукти. Тут, наприклад, немає ряжанки, дуже складно знайти свинину і, відповідно, смачну ковбасу.

«Ковбасу, на жаль, в Туреччині майже взагалі їсти неможливо, тому що це якийсь папір, пофарбований у рожевий колір», – каже Андрій.

Супермаркети в Туреччині поділяються на три умовні сегменти. Є дешеві, так звані стокові супермаркети, де продаються ушкоджені продукти або продукти, термін придатності яких незабаром закінчиться. Також є звичайні супермаркети, де продаються абсолютно різні турецькі продукти, ціни там середні. А є супермаркети так званої вищої категорії, там продаються найякісніші продукти і продукти із-закордону. Там вищі і ціні і сервіс.

Дивіться також: Чому у Туреччині в неділю не працюють аптеки?

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ