Як вижити під завалами, коли будинок зруйновано? Ранок у Великому Місті зібрав поради експертів.
Мій дім – моя фортеця? На жаль, не завжди! Повені, зсуви ґрунту, вибухи газу… За таких надзвичайних ситуацій багатоповерхівки і приватні оселі розсипаються, як карткові будиночки. Люди заживо поховані в руїнах. Опинились під завалами? Вижити можливо!
1. Заспокойтеся! Ви живі! Дихайте спокійно! Навіть, якщо у вас повні легені пилу. Бережіть сили – вони вам знадобляться, коли вас знайдуть рятувальники.
2. Якщо з вами телефон, і ви можете до нього дотягнутись, одразу викликайте рятувальників. Номер 101!
3. Не робіть різких рухів. Обережно! Навколо багато уламків – ви можете ушкодитись. Повільно, врівноважено намагайтеся зачистити територію. Головне – не чіпайте великих конструкцій навколо. Над вами може бути не один уламок. Ворухнетесь – і вся барикада впаде на вас.
4. Ви травмовані? Кровотеча? Її треба швидко зупинити, використовуючи ремінь чи поділ футболки. Це допоможе врятувати ваше життя.
5. Вам затиснуло руку чи ногу і ви думаєте тільки про те, як її врятувати? Не намагайтеся зробити це самостійно! Чекайте на рятувальників.
6. Чуєте, що приїхали рятувальники і вже працюють інструментами. Шкребіться, стукайте, кричіть, горлопаньте, що є сил. Але не тоді, коли чуєте шум. А в момент тиші. Ні. Вас не кинули. Навпаки! Саме в цю мить рятувальники замовкли, аби своїми пристроями впіймати навіть ледь чутні звуки. Аби з’ясувати, де є живі
І наостанок. Ви під завалом? Не кричіть безперервно. Змарнуєте сили і кисень. Ви в темряві? Не намагайтеся підсвічувати собі запальничкою. Якщо десь був виток газу – спровокуєте повторний вибух. Спокійно чекайте на рятувальників. І пам’ятайте, вижити можна. Що б не відбувалось!
Нагадаємо, раніше ми розповідали про людей, які вижили в авіакатастрофах.