Експерт розповів, як вижити під час збройного пограбування

У Білій Церкві грабіжник, намагаючись обчистити ювелірну крамницю, застрелив охоронця. У Києві злодій стріляв у банку. А в Харкові під час пограбування пошти від рук грабіжника постраждала співробітниця відділення. І таких випадків більшає. Як вижити під час збройного пограбування – розповів наш кримінальний експерт Ярослав Куц.

У Білій Церкві пограбування ювелірної крамниці закінчилося трагедією.

Нападник увірвався до магазину, розпилив сльозогінний газ та, погрожуючи пістолетом, став гребти прикраси. У цей момент продавець натиснула на тривожну кнопку, і вже через кілька хвилин на порозі з’явилися співробітники служби охорони. Утікаючи від них, зловмисник відкрив вогонь. Один охоронець загинув, ще один був поранений.

Раніше ми писали: Що робити, якщо до вас увірвалися грабіжники?

Прийшли ви до банку, і раптом до установи вривається озброєний грабіжник? Від такого не застрахований жоден із нас.

У Києві грабіжник вдерся до банку і ледь не з порога почав стріляти. Клієнти та працівники банку стали заручниками озброєного злочинця. Здійснивши кілька пострілів, нападник забрав усі гроші і втік. На щастя, у цій історії ніхто не постраждав.

Співробітниця одного з поштових відділень на Харківщині досі згадує день пограбування, як страшний сон.

Бандит вдерся на пошту і напав на співробітницю – зв’язав бідолашній руки й ноги. Буквально за кілька хвилин зловмисник знайшов сейф і поцупив звідти 5 тисяч гривень. А потім грабіжник забрав ключі від вхідних дверей і, втікаючи, зачинив жінку та клієнтів у приміщенні.

Як вижити під час збройного пограбування?

– До магазину чи іншого місця, де ви знаходитесь, увірвалися озброєні грабіжники? Кричать і погрожують зброєю? Не намагайтеся з ними сперечатися і протистояти їм, це може ще більше їх роздратувати. Пам’ятайте: ваше життя дорожче. Не панікуйте і виконуйте всі їхні вимоги.

– Якщо вас тримають у заручниках – попередньо повідомляйте злочинцям про усі ваші дії: хочете зробити крок, протягнути руку, щось сказати тощо. Чому? Тому що у нападників стрес не менший, аніж у вас. Будь-який ваш рух може налякати і спровокувати їх.

– Коли грабіжники кинуться втікати – не влаштовуйте за ними погоню. У вас можуть стріляти.

– Що робити, якщо ви працівник закладу, який грабують? Негайно натискайте на тривожну кнопку. В ідеалі у вас на касі має стояти так званий датчик останньої купюри. Коли ви її дістанете, він автоматично спрацює і правоохоронці отримають сигнал про пограбування.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Консьєржки все частіше наводять грабіжників на квартири українців

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ