Вона – одна із найвпливовіших жінок планети і, мабуть, найвпливовіша француженка у світі. Хоча в самому Парижі її прозвали «американкою». Крістін Лагард вже протягом шести років очолює Міжнародний валютний фонд, і від її діяльності, зокрема, залежить, чи отримає Київ кредити.
Крістін Лагард – корінна парижанка. Її батьки були викладачами. У дитинстві Крістін навіть не думала, що піде у політику чи економіку. Юна Лагард захоплювалася спортом.
Виступала у складі збірної Франції із синхронного плавання і навіть здобула бронзу в національних змаганнях. Проте у Крістін рано помирає батько. У 17 років вона залишається з трьома братами під опікою матері й бабусі, тому Лагард залишає спорт, починає працювати у вільний від школи час. Це не заважає їй добре закінчити Ліцей Клода Моне в містечку Авр та виграти стипендію на рік навчання у США. Там Крістин проходить стажування у Вашингтоні – у конгресмена Вільяма Коена, який згодом став міністром оборони США в адміністрації президента Білла Клінтона. З Америки Лагард повертається іншою людиною.
Після повернення в Париж Крістін Лагард продовжує навчання – отримує юридичну та політологічну освіту, здобуває ступінь магістра з англійської мови та трудового законодавства. Працювати починає у 25 років у американській юридичній фірмі «Baker & McKenzie».
Раніше ми писали, що Терезу Мей охрестили новою «залізною леді»
Рік за роком Лагард отримує підвищення і у 1999 році знову вирушає у США. У Чикаго її назначають першою жінкою-очільницею виконавчого комітету фірми «Baker & McKenzie». Лише за три роки її керівництва загальний дохід компанії зріс на 30%. Успішну француженку кличуть назад на батьківщину. Цього разу – у політику. У 2005 році президент Франції Жак Ширак запрошує Лагард працювати міністром торгівлі в уряді Домініка де Вільпена. Її призначають на посаду попри те, що Лагард не обиралася в парламент. У 2007 році, за президента Саркозі та прем’єра Франсуа Фійона, Лагард дістається спершу портфель міністра сільського господарства, а пізніше – міністра фінансів та економіки Франції.
Незважаючи на блискучу кар’єру, репутація Лагард була підмочена у 2011 році. Французький суд Республіки почав проти міністерки розслідування через можливе перевищення повноважень у так званій «справі Тапі». Нібито Лагард чинила тиск на суд у справі одного із бізнесменів проти держави. Поки тривав судовий розгляд, стався інший скандал, який суттєво вплинув на кар’єру Лагард – цього разу скандал сексуальний. Покоївка одного з готелів звинуватила директора-розпорядника Міжнарондого валютного фонду Домініка Стросс-Кана в домаганнях. Нібито під час прибирання Стросс-Кан вибіг голим із ванної кімнати та потягнув її до спальні. Сам Стросс-Кан заявив, мовляв, усі звинувачення на його адресу – наклеп, а скандал організував Путін у змові із Ніколя Саркозі.
У 2011-му Стросс-Кан подає у відставку з посади Директора МВФ, а його місце займає Крістін Лагард, кандидатуру якої, до речі, підтримав і президент Росії. У 2015 році голову МВФ знову «наздоганяє» «справа Тапі», яку тепер подають до суду із звинуваченнями в «злочинній халатності». Утім, за рішенням членів МВФ, Лагард не відсторонюють від посади, тож вона продовжує очолювати Міжнародний валютний фонд.
У Крістін Лагард вольовий характер. Вона щорічно входить до списку найвпливовіших жінок світу за версією «Форбс». Лагард двічі була заміжня і двічі розлучалася. Вегетаріанка та противниця алкоголю. Директорка-розпорядниця МВФ вважає, мовляв, жінки – кращі керівники, ніж чоловіки, через те, що в них менше лібідо і тестостерон не заважає. Попри добрі стосунки з Путіним та пропутінськими французами – Саркозі та Фійоном – вона співпрацює з Україною. Після втечі Януковича із державним бюджетом України в Ростов, МВФ надав Києву кілька мільярдних кредитів. Утім, Лагард згодна допомагати Україні лише в обмін на реформи. Аби Київ, піднявши економіку, зміг повернути позичені гроші.
Більше дивіться у відео
Дивіться також: Меркель підтримує Україну, і на це в неї є особиста причина