Терезу Мей охрестили новою «залізною леді»

61-річна прем’єр-міністр Британії Тереза Мей 4 рази на день робить ін’єкцію інсуліну та ніколи не вживає лайливих слів. Утім, Терезі Мей вистачає цензурної лексики, аби у публічних баталіях словесно «нищити» політичних опонентів. Яка ж вона – одна із найвпливовіших жінок на планеті?

Шлях у політику для Терези Мей був непростим – на початку 90-х вона двічі безуспішно балотувалася до британського парламенту. І лише з третьої спроби у 1999-му за неї проголосували. Відтоді Тереза Мей впевнено рухалася вгору кар’єрною драбиною і, врешті-решт, очолила одну із найпотужніших у світі держав, хоча далеко не у найкращий час.

Тереза Мей прийшла до влади після скандально відомого референдуму про Брекзіт. Більшість громадян проголосувала за вихід Британії з Євросоюзу, тож лідер консерваторів та прем’єр Девід Камерон пішов у відставку. Лідерство всередині консерваторів перехопила Тереза Мей – їй довірили керівництво партії і крісло прем’єра. З 2010 по 2016 рік вона обіймала посаду міністра внутрішніх справ в уряді Камерона – за останні півстоліття жоден політик в Британії не затримувався на цій посаді стільки часу.

Раніше ми писали, що Британія звинувачує Росію у втручанні в роботу їхніх ЗМІ

Очоливши уряд, Тереза Мей, яка не була прихильником Брекзіту, заявила, що все одно виконуватиме волю народу. З того часу між ЄС та Сполученим Королівством триває складний переговорний процес, пов’язаний з умовами виходу Британії з Єврозони. За даними преси, Євросоюз хоче отримати від офіційного Лондона компенсацію у понад 40 мільярдів фунтів стерлінгів в обмін на нову торгову угоду. Прекрасний привід для лейбористів вилити порцію критики на прем’єрку. Утім, Тереза Мей як сильний дипломат переконала європейців не розголошувати фінансових деталей – схоже, цифр в угоді про Брекзіт не буде.

На посаді прем’єрки Тереза Мей перебуває майже півтора роки. Журнал «Time» назвав її цього року другою після Ангели Меркель найвпливовішою жінкою в світі. До речі, перший закордонний візит Тереза Мей здійснила саме до Німеччини. А з-поміж усіх світових лідерів вона першою зустрілася з новообраним президентом США Дональдом Трампом у Білому Домі і запросила його до Лондона.

Як потужний гравець на світовій арені – прем’єр-міністр Британії жорстко виступила і проти путінської Росії через Крим та Донбас, кібервійну та пропаганду.

«У мене дуже просте послання для Росії. Ми знаємо, що ви робите, і вам це не вдасться. Тому що ви недооцінюєте стійкість наших демократій, вільних і відкритих спільнот та прихильність західних країн до альянсів», – заявила прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей.

Дехто вже охрестив другу у британській історії жінку-прем’єра Терезу Мей новою залізною леді після легендарної Маргарет Тетчер, яка у 80-х жорсткими економічними методами вивела країну з кризи. Нині перед Терезою Мей – не менш гострі політичні та економічні виклики. Та, схоже, вона точно знає, як на них реагувати.

Більше дивіться у відео

Дивіться також: Меркель підтримує Україну, і на це в неї є особиста причина

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ