Попри шквал критики зі сторони опонентів, цього року Ангела Меркель вкотре була обрана канцлером Німеччини. Її внутрішня політика послідовна та обережна, і вона є чи не найбільшим критиком у Європі агресивної політики Росії. Хто така Ангела Меркель і чому вона підтримує Україну?
Ангела Меркель виросла у сім”ї протестантського священника та вчительки в окупованій Радянським Союзом Східній Німеччині. Вона добре знає російську: у 14 років навіть виграла шкільну мовну олімпіаду. Закінчивши фізичний факультет Лейпцизького університету та захистивши дисертацію з теоретичної хімії, Ангела деякий час працювала науковим співробітником Інституту фізичної хімії Академії наук НДР.
У 1989 році, після падіння Берлінського муру, вступила в новостворену партію «Демократичний прорив», яка, втім, не отримала підтримки виборців, тому невдовзі була розпущена. Уже за рік Меркель була обрана депутатом Бундестагу від Християнсько-демократичного Союзу, який очолював тодішній канцлер Німеччини Гельмут Коль. Він запросив Меркель на посаду міністра у справах жінок та молоді, а у 1994-му зробив міністром довкілля. Тоді німці називали Ангелу «дівчинкою Коля», навіть не підозрюючи, що вже за двадцять років називатимуть Меркель «Mutti» – «Матуся».
Раніше ми писали, що Найкращий друг України бореться із важкою хворобою
У 1998 році ХДС зазнала поразки на парламентських виборах, а за рік Гельмута Коля викрили в отриманні для партії мільйонів марок від олігархів, що є грубим порушенням німецького законодавства. Тоді Меркель виступила з рішучим засудженням Коля, закликала очистити склад партії від «старих кадрів» та очолила ХДС. А вже на дострокових виборах до Бундестагу у 2005-му привела ХДС до перемоги і посіла місце канцлера Німеччини.
Очоливши передову країну Євросоюзу, Меркель стала першою жінкою-канцлером та наймолодшою главою уряду в Німеччині. У її програмі проголошено боротьбу з бюрократією, а також врахування інтересів усіх верств населення і соціальних груп. Зовнішню політику канцлерка веде дуже обережно, завжди враховуючи інтереси своєї держави. Попри розбіжності з Бараком Обамою та натягнуті стосунки Дональдом Трампом, Ангела Меркель виступає за зближення зі Сполученими Штатами. До будь-яких військових операцій ставиться негативно, пам’ятаючи, що Другу Світову розв’язала Німеччина. Утім, найбільш непростими для Меркель є стосунки із Росією, а саме – з президентом Путіним.
Вона виросла у Східній Німеччині та знає російську, він був шпигуном КДБ у Дрездені і володіє німецькою. На зустрічах вони часто спілкувалися напряму без перекладачів. Утім, «тією, хто розуміє Путіна» Меркель прозвали не за це. Їхні стосунки західна преса називає «неприязною взаємоповагою» – Меркель знає про підступний характер свого візаві та за довгі роки правління вивчила, чого від нього можна чекати. Можливо, саме тому Німеччина стала однією з перших держав світу, що не просто засудили агресію Росії проти України, а виступили з ініціативою санкцій. Меркель, як ніхто з європейських лідерів, знає, що значить розділення країни та кремлівська окупація.
Днями Меркель вкотре підтвердила: санкції проти Росії не будуть зняті до повернення Криму Україні. Крапка. При цьому возз’єднання Німеччини її нинішня канцлерка вважає заслугою не Рональда Рейгана і не Михайла Горбачова. А результатом довгих переговорів між ФРН і НДР. Можливо, саме тому Меркель досі вірить, що Україна зможе повернути Крим дипломатичним шляхом.
Більше дивіться у відео
Дивіться також: ТОП найуспішніших жінок великої політики