Як почати бігати зранку? З приходом весни це питання виникає у тих, хто мріє про струнке, підтягнуте тіло.
Чим корисний біг?
У який час доби краще виходити на пробіжку?
Як правильно до неї підготуватися?
Ранок у Великому Місті допоможе розібратися в усіх нюансах, аби ви отримали від пробіжки максимум користі і задоволення.
Як почати бігати зранку?
Навіщо потрібно бігати?
Давайте розберемось, чому експерти рекомендують біг.
Експерт із легкої атлетики Ігор Бронніков каже:
Біг стимулює обмін речовин і забезпечує процес живлення клітин киснем. Це хороша профілактика серцево-судинних захворювань.
А також сприяє покращенню загального тонусу, підвищує самооцінку, знижує ризик інсультів, покращує травлення і роботу серця, а ще – зміцнює імунітет.
Коли і де бігати?
Краще за все бігати вранці перед сніданком, говорять експерти.
Але в такому випадку йдеться про низькоінтенсивні забіги тривалістю не більше ніж 15 хвилин.
Також добре бігати ввечері – це корисно для дихальної системи і судин головного мозку.
Також по темі: Годі сидіти! Як почати займатися і кайфувати від спорту Як схуднути в талії без дієт | 3 ефективні вправи Не лише для схуднення. ТОП-5 причин займатися спортом щодняОднак тренуватися потрібно не пізніше ніж за 1,5-2 години до сну. Якщо ви новачок у цій справі, то починайте бігати по 15-20 хвилин у повільному темпі.
Бігати краще там, де менше машин. Адже так ми забиваємо свій організм токсинами, важкими металами та іншими речовинами з вихлопних газів автівок.
«Біг по асфальту ні до чого хорошого не призведе. Можна лише травмувати ноги і отримати деформацію сухожилля стопи. Так само сильно страждають коліна, оскільки асфальт позбавлений властивості амортизації, на відміну від більш м’якої поверхні», – зазначив експерт.
Отож, перша порада – бігайте вранці або ввечері по спеціальній резиновій поверхні на стадіоні або ґрунтовій доріжці.
Як підготуватися?
Перед пробіжкою варто розім’ятись: трішки потягнутись, зробити зарядку, зайнятися йогою.
Так ви зменшите ризик травмуватися і забезпечите собі вдале тренування.
Будь-яка фізична активність має бути в задоволення.
“Біг повинен виконуватись у межах комфорту, якщо на меті стоїть оздоровлення і набір фізичної форми. Бігати до безсилля в жодному разі неможна, бо так ви отримаєте лише проблеми зі здоров’ям, особливо з серцем”,– радить експерт з легкої атлетики Ігор Бронніков.
Яке взуття обрати?
Часто кажуть, що бігати без взуття корисніше, аніж у ньому.
Однак дослідження доводять протилежне.
Лише біг у кросівках забезпечує комфорт суглобам і допомагає уникнути різкого зіткнення з поверхнею.
Тож обирайте зручне взуття. Кросівки повинні бути легкими, не більше 400 грамів, з якісних матеріалів та з еластичною підошвою.
Чи можна їсти перед пробіжкою?
Експерти радять їсти хоча б за дві години до пробіжки. Однак, якщо ви надумали бігати не зранку, і на меті стоїть інтенсивне тренування, то біг на голодний шлунок лише завдасть шкоди. У день тренування варто їсти легку їжу, яка швидко засвоюється.
«Овочі, салати, можна дозволити собі трохи солодкого. Фрукти, якщо сильно захотіли поїсти за півгодини до бігу», – рекомендує Ігор Бронніков.
Можна пити неміцний чай, однак є одне табу: каву не можна! Бо існує ризик отримати інсульт.
І найголовніше, за 2-3 години до тренування намагайтеся відмовитись від м’яса, особливо червоного: свинини та яловичини. Адже воно засвоюється організмом аж 4-6 годин. Також м’ясо має багате на насичені жири тваринного походження, і саме це призведе до тяжкості, дискомфорту та швидкої втоми від бігу.
І головне…
Пам’ятайте, що наш організм хоче відпочинку так само, як і навантаження. Тож не забувайте відпочивати. Краще бігати через день. Так ваш організм встигне і набігатись, і вдосталь відпочити.
Нагадаємо, раніше ми розповідали Коли краще бігати – зранку чи ввечері?
Фото: Pexels