
Що робити, якщо сусідські тварини псують вам життя? Куди звертатись та кого звинувачувати – дізнаєтесь із матеріалу.
– Є правила дотримання тиші. Власники домашніх улюбленців не повинні порушувати їх. У законі передбачено, що з 22.00 до 8 ранку власник улюбленця повинен забезпечувати режим тиші. Його тваринка не повинна заважати іншим людям, які проживають у багатоповерховому будинку, – розповів адвокат Юрій Рожков.
Якщо сусідські півні не дають вам спати, кіт сусіда пошкодив двері, або через сусідських тварин задихається увесь будинок, тоді збирайте докази і звертайтесь до правоохоронців.
–Спочатку викликаємо поліцію, а вона буде викликати всі інші служби. Або можете самостійно йти по інших інстанціях, писати в санепідемстанцію та різні служби, – радить адвокат.
Якщо тварина не зареєстрована
Важче буде добитися правди, якщо тварина не зареєстрована, каже експерт Марія Микитюк.
Взяти тих же півнів. Законодавством України ветеринарний паспорт для птахів не передбачений.
– Це регулюється законом, якщо є ветеринарний паспорт. Якщо немає ветеринарного протоколу, ветпаспорту та ознак приналежності, то навіть немає сенсу викликати поліцію, – розповіла експерт із тварин Марія Микитюк.
Як домовгтись відшкодування
Щоб домогтись відшкодування, потрібно довести реальність причиненої моральної шкоди: зібрати усі медичні довідки, догану з роботи за запізнення, пройти експертизу, яка виявить вплив ситуації на вашу нервову систему.
Також по темі: Частині українців хочуть скасувати податки: кого це торкнеться
Але, як сказав адвокат, моральне відшкодування виявиться значно меншим, ніж ви очікували.
Суд, як правило, задовольняє приблизно 20 % від тієї суми, яку було заявлено в судовому позові.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як роботодавці кидають на гроші.