
Держава хоче, аби родини, які претендують на субсидії і які отримують перекази від заробітчан, декларували ці гроші.
За даними Міністра соціальної політики Андрія Реви, всього за 6 місяців 2018 року українські заробітчани перерахували своїм родинам понад 6,5 мільярдів доларів. Проте в жодній декларації додаткових сум ніхто з громадян не зазначив, тобто ці люди отримують субсидії незаконно.
Фахівці зазначили, що теоретично можна відстежувати такі надходження. Але на практиці ж не все так просто: цю ініціативу навіть технічно реалізувати неможливо, якщо людина добровільно сама не хоче декларувати заробітки з закордону, тому що змусити людину неможливо.
До того ж, спроби виявити тих, хто приховує гроші з закордону, можуть повернути практику 90-х, початку 2000-х років, – зазначив економіст Андрій Новак.
Більшість грошей, які заробітчани заробляють і передають своїм українським родинам, передавались у готівковій формі через водіїв автобусів чи залізницею, – додав він.
За даними Мінсоцполітики, загалом впродовж всього року за кордоном на заробітках перебувають понад 3 мільйони українців. На сезонні роботи їдуть ще до 9 мільйонів.
В ООН зазначають, що майже 6 мільйонів українців перебувають на заробітках постійно.
За обсягом трудових мігрантів громадяни України – у першій десятці в світі. А грошові перекази трудових мігрантів складають значну частину українського ВВП.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що зросла сума переказів в Україну з-за кордону
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
0 | - | 0 |