УКР
УКР
16.04.2018 08:18
Поділитися

Фільм «Мадемуазель Параді»: з унікальної в нормальну

0

Історичний байопік про австрійську піаністку, що навчилася бути не такою як усі

Коли ти не бачиш, не бачать і тебе. Якщо тебе не бачать, то й не чують. А значить – ти мертвий.

Марія Терезія Параді

В Києві та кіноклубах по всій Україні пройшов сьомий Тиждень австрійського кіно. І якщо ви його пропустили, то даремне, адже для показів відібрали всю палітру жанрів, причому як в повному, так і короткому метрі.

Відкрив фестиваль фільм «Мадемуазель Параді» (Mademoiselle Paradis) – історична драма про австрійську піаністку Марію Параді, що була відомою у ХVIII столітті завдяки двом речам: музичному таланту й сліпоті.

Мадемуазель Параді фільм

Її історія – прекрасний приклад невгамовного бажання людей все звести до норми. Батьки дівчини неодмінно хотіли її вилікувати, тож в діло йшли всі найновіші методи тогочасної медицини: ртуть, електрошок, прикладання рук тощо. Страждання доньки їх не зупиняли, настільки сильною була жага отримати дитину не гіршу за інших.

Але подружжя Параді не розуміли одного, талант – це теж відхилення від норми, просто на іншому боці кривої нормального розподілу. І повертаючи зір, дівчина почала втрачати музичні здібності. А може їй це лише здалося? Втім, так само можна сказати і про результати лікування безконтактним масажем, який багато хто називав шарлатанством. Але як тільки батькам Марії Терезії здалося, що відновлення зору може зашкодити навикам гри на піаніно, вони тут же зажадали припинити лікування.

Мадемуазель Параді фільм

Люди загалом алогічні створіння, вважається, що норма – ідеальний стан, якого повинні прагнути всі. Навіть зараз більшість країн не сповідує ліберальні цінності, в тому числі соціальну інклюзивність. Дійсно, навіщо робити пандуси для людей на візках, якщо їх пара відсотків від усього населення? Краще загнати таких в тінь, або взагалі старатися позбутися, як це робив Сталін. Бах мав слабкий зір, а Бетховен недочував, проте вони творили сенсаційні речі, якими ми насолоджуємося до сьогодні. Таких історій купа, але їх могло б і не бути, якби герої ховали свою унікальність по закутках, бо соромилися своїх вад.

Фільм «Мадемуазель Параді» вийшов красивою та чуйною історичною драмою про силу віри та силу волі, що живлять надію, а також про ціну таланту, який виносить свого володаря за рамки норми. І не всі здатні вижити за цією уявною межею. Особливо, коли оточуючі не підтримують, а, навпаки, намагаються зробити з тебе нормальну людину.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранку у Великому Місті”

Також читайте:  Фільм «Ремпейдж»- вовк, Годзілла, дві горили 

16.04.2018 08:18
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору