УКР
УКР
07.03.2018 09:20
Поділитися

Фільм «Усі гроші світу»: багатий бідному не товариш

0

Не можна вкрасти те, чого немає, наприклад, совість багатіїв

Ми не такі як ви, хоча й були такими колись

Жан Пол Гетті ІІІ

Розбагатіти може будь-який дурень, бути багатим – це зовсім інше. Так вважав перший доларовий мільярдер в історії людства Жан Пол Гетті. А може ці слова просто вклали йому у вуста автори фільму «Усі гроші світу» (All the Money in the World). Та історія, покладена в основу сюжету, сталася насправді.

Рубіж 60-70-х років минулого століття виявився дуже вдалим і одночасно паскудним для Гетті. Він збудував Getty Oil – найбільшу нафтову імперію у світі – завдяки підприємницькому таланту та вдалій угоді по концесії з шейхами Саудівської Аравії. В той же час його син став наркоманом, невістка подала на розлучення і отримала опіку над улюбленим онуком. Апогей нещасть – викрадення того самого онука і вимога викупу у розмірі 17 млн доларів. Гетті ж заявив на весь світ, що це завелика ціна за хлопця. Знаєте, скільки герой фільму «Усі гроші світу» був ладен дати кіднеперам? Ніскільки.

Усі гроші світу фільм

І це головна ідея фільму Рідлі Скотта. Він вирішив показати простим смертним, чим відрізняються багатії. По-перше, вони знають ціну свого часу. Тому, наприклад, спілкування з друзями чи родичами стає занадто дорогою втіхою. Коли хтось каже: «Він забув своє коріння, чи став пташкою високого польоту», він просто не розуміює, у скільки тепер обходяться заможним людям пусті теревені.

По-друге, полиште медійні міфи про мільйонерів, котрі продовжують жити, немов бідняки. Хотілося б вірити, що сучасний стандарт – це Стів Джобс у затертих джинсах, незмінному гольфі та старих New Balance. Але правда в тому, що гольф від Армані коштував 2800 доларів, а кросівки – 1500 доларів. І змінював Стів речі індивідуального дизайну по десять штук і одній парі кожні три місяці. Тож, коли почуєте, як Гетті годину торгувався за пару баксів – не вірте.

По-третє, багатії усвідомлюють одну просту річ: цинізм і ціна – майже однокореневі слова. Все у світі має свою ціну, і в цьому полягає цинізм ситуації. Забудьте слово «безцінний», бо воно з розряду моралі. А мораль теж можна купити. Саме тому герой фільму «Усі гроші світу» добре розуміє, що заплатити викуп – дуже дорогий вибір, адже завтра можуть викрасти решту 13 його онуків. Тому дешевше буде приплатити своєму найманцю, колишньому ЦРУшнику (Марк Волберг), аби він знайшов викраденого.

Усі гроші світу фільм

Та ніхто не відміняв аксіоми, що не можна купити щастя. Тому навіть володар усіх грошей світу не міг собі його дозволити, від чого страждав невимовно. Ці муки вольової людини прекрасно зобразив на екрані Крістофер Пламмер. Спершу роль віддали розкрученому Спейсі, але як тільки з Кевіном виявилося щось не так, від нього швидко позбавилися. Бо студійні боси, так само як Гетті, гарно вміють рахувати, а неочікувана «слава» Спейсі могла обернутися не плюсом, а мінусом у потенційних зборах картини. Зате хитрун Рідлі Скотт вмовив студію повернутися до Пламмера, якого він від початку бачив у ролі скупого, як Скрудж, стариганя. Номінація на «Оскар» за кращу роль доводить – рішення про перезйомку було правильним. І при всій повазі до Сема Роквелла, статуетку я б віддав Пламмеру.

Фільм «Усі гроші світу» вийшов нетривіальною історією викрадення, яку, на жаль, Рідлі Скотт не втримав від затягнутої та непереконливої кінцівки. Але це лише антураж для розкриття моралі багатія через головного героя. Філософія Гетті виявилася не з приємних, адже навіть викрадення онука старий придумав як обернути собі на користь. Як це стало можливим, побачите у кіно. Дам лише одну підказку: мораль теж можна купити. Тому і сьогодні найбільшим художнім музеєм західного узбережжя США залишається музей Гетті.

Дмитро Сидоренко, спеціально для “Ранку у Великому Місті”

Також читайте:  Фільм «Про що говорять чоловіки. Продовження» – теревені для щастя

07.03.2018 09:20
0Загрузка...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору